۴۰ نویسنده کودک در ۴۰ شهر

جعفر توزنده‌جانی، دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، از حضور ۴۰ نویسنده در ۴۰ شهر و مرکز استان به مناسبت هفته کتاب خبر داد و گفت: هیات مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در فراخوانی از اعضای خود برای همراهی در پنجمین پویش ملی کتاب‌گردی دعوت کرده است.

به گزارش کودک پرس ، جعفر توزنده‌جانی، درباره برنامه‌های این نهاد مدنی در هفته کتاب گفت: انجمن نویسندگان کودک و نوجوان از اعضای خود خواسته است در روز پنج‌شنبه اول آذرماه ۱۳۹۷ و همزمان با روز کتاب‌گردی در کتاب‌فروشی‌های شهر و محله خود حضور یابند و به خرید کتاب و ترویج کتابخوانی میان مردم بپردازند.

وی افزود: کتاب‌گردی پویش و برنامه‌ای فرهنگی است که از پنج سال قبل به پیشنهاد احمد مسجدجامعی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ترویج کتابخوانی و حمایت از کتاب‌فروشی‌ها در ایام هفته کتاب برپا می‌شود و معمولا نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و دست‌اندرکاران کتاب کودک در آن حضور پررنگی دارند.

دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در ادامه بیان کرد: همچنین به مناسبت هفته کتاب، زنگ کتاب در تهران و شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

توزنده‌جانی گفت: براین اساس در هفته کتاب ۲۰ اجرا در مدارس تهران خواهیم داشت که از سوی ۲۰  نویسنده کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در شهرستان‌ها نیز ۴۰ نویسنده به دیدار اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی در ۴۰ شهر و مرکز استان می‌روند. این نویسندگان ضمن دیدار با اعضای باشگاه‌ها، در برنامه‌هایی که از سوی مسئولان فرهنگی شهرها اجرا می‌شود، شرکت کرده و  از کتاخانه‌ها و مراکز فرهنگی هم بازدید می‌کنند.

به گفته این نویسنده، فرهاد حسن‌زاده، عزت‌الله الوندی، محمود برآبادی، حمیدرضا شاه‌آبادی، جمال‌الدین اکرمی، جعفر توزنده‌جانی، احمد اکبرپور، محمدرضا شمس، علی‌اصغر سیدآبادی، مصطفی خرامان و محمدرضا یوسفی از نویسندگانی هستند که در این برنامه حضور دارند.

 

 

 

 

منبع: ایبنا