۸ نوجوان خراسان شمالی به مسابقات المپیاد شطرنج راه یافتند

رئیس هیات شطرنج خراسان شمالی از راه‌یابی هشت شطرنج‌باز برتر نوجوان خراسان شمالی به نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، نقی هجرتی در جلسه هیات شطرنج خراسان شمالی اظهار داشت: اعضای تیم المپیاد خراسان شمالی شامل ۴ پسر و ۴ دختر هستند که در جریان مسابقات گرامی داشت هفته تربیت‌بدنی برگزیده شدند.
وی خاطرنشان کرد: امیرحسین صمدی و علی یزدان پناه در رده سنی نونهالان ۱۱ و ۱۲ سال و کیان اسعدی و ابراهیم کاظم زاده در رده سنی نوجوانان ۱۳، ۱۴ و۱۵ سال و همچنین کوثر جعفری ، الناز با خدا در رده سنی نونهالان ۱۱و ۱۲ سال و ملیحه احمدی ، نگار هادی در رده سنی نوجوانان ۱۳ ، ۱۴ و ۱۵ سال تیم ۸ نفره شطرنج بازان برتر نوجوان خراسان شمالی را تشکیل می دهند.

رئیس هیات شطرنج خراسان شمالی تاکید کرد: این دوره از رقابت ها بر اساس آیین نامه منتشر شده از طرف هیات شطرنج استان گیلان به صورت استاندارد و مورد تایید فیده برگزار می شود.

رئیس هیات شطرنج خراشان شمالی تصریح کرد : برگزیدگان المپیاد استعدادهای کشور در قالب بانک اطلاعاتی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون شطرنج کشور قرار می‌گیرند که زمینه حمایت‌ در آینده از این برگزیدگان فراهم می‌شود .

نخستین دوره المپیادهای استعدادهای برتر کشور در شهرستان رشت از یکم آذرماه لغایت ۷ آذرماه در رشته‌ شطرنج برگزار می‌شود.

 

 

 

 

منبع: ایرنا