«اسلحه» قاتل ۲۶ هزار کودک آمریکایی

پژوهش دانشگاه استنفورد تأیید می‌کند، طی دو دهه گذشته بیش از ۲۶ هزار کودک و نوجوان در اثر شلیک گلوله در آمریکا کشته‌ شده‌اند؛ این آمار بیش از مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و سرطان است.

به گزارش کودک پرس ، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌‌دهد، بیش از نیمی از کودکان آمریکایی در ایالت‌هایی کشته می‌شوند که قوانین سرسختی برای سلاح تبیین و تعیین کرده‌اند.

این پژوهش که توسط محققان دانشگاه استنفورد صورت گرفته، تأیید می‌کند، آسیب‌های ناشی از اسلحه دومین علت مرگ و میر کودکان آمریکایی است.

مرکز کنترل  و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا طی آماری اعلام کرده است: مصدومیت‌ کودکان که ناشی از اسلحه است، سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور خسارت وارد می‌کند.

بررسی‌ها همچنین بیانگر آن است که آمریکا بیش از هر کشور ثروتمند دیگری دچار تیراندازی‌های مداوم است.

آمارها حاکی از آن است، از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۵۶۰ کودک در اثر شلیک گلوله جان باخته‌اند و این آمار شامل کودکانی که دچار مصدومیت شده‌اند، نمی‌شود.

 

محققان جان هاپکینز نیز حدود یک هفته پیش گزارشی را منتشر کردند که براساس اطلاعات آن، اسلحه‌ها عامل بروز آسیب‌های جدی به بیش از ۸ هزار کودک آمریکایی هستند و آنها را راهی «آی‌سی‌یو»‌های بیمارستان‌ها می‌کنند.

براساس ارقام منتشر شده، نرخ مرگ و میر کودکان در اثر اسلحه‌ها در جنوب و غرب آمریکا بیش از شرق و شمال این کشور است.

پژوهش دانشگاه استنفورد تأکید می‌کند، طی دو دهه گذشته بیش از ۲۶ هزار کودک و نوجوان در اثر شلیک گلوله در آمریکا کشته‌ شده‌اند؛ این آمار بیش از مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و سرطان است.

 

همچنین، «اسلحه» دومین عامل مرگ و میر کودکان و نوجوانان آمریکایی است که بیش از هر حادثه دیگری قربانی می‌گیرد.

 

 

منبع: فارس