جشنواره فرهنگی نوجوان در منطقه آزاد انزلی برگزار می‌شود

اولین جشنواره شعر، داستان و خوشنویسی منطقه آزاد انزلی با نام ‘رویش’ با هدف نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی از سوی این سازمان برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص دلایل برگزاری این جشنواره فرهنگی گفت: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی نوجوان ، جریان ‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش ‌های اسلامی، تشویق جوانان به بهره گیری از ظرفیت های ادبی و زیبایی شناسی ادبیات فارسی جهت معرفی آرمان های انقلاب اسلامی، معرفی و برجسته‌ سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان و خوشنویسی جوان انقلاب از جمله اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری می باشد.

مهدی کاظمیان اظهار داشت: محدودیت قالب در زمینه اشعار ارسالی برای شاعران وجود ندارد و شرکت ‌کنندگان می‌توانند حداکثر ٣ اثر منتشر نشده خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر جشنواره های منطقه آزاد انزلی با اشاره به این که دانش آموزان مقطع متوسطه مجاز به ارسال آثار خود به جشنواره هستند شرکت ‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به همراه مشخصات مربوطه به دفاتر مدارس منطقه و دفتر مدیریت فرهنگی و هنری سازمان تحویل نمایند.
مدیر فرهنگی و هنری با بیان اینکه به ۳ نفر از برگزیدگان این بخش لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی اهدا می ‌شود، افزود: در بخش خوشنویسی نیز همانند بخش قبلی، موضوع و نوع نگارش (خودکار ، قلم) آزاد است .

وی با تصریح بر اینکه در آیین اختتامیه به ۳ نفر برگزیده این بخش نیز تندیس، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا می شود، اضافه کرد: درج مشخصات نام و نام خانوادگی، شماره ملی، مدرسه مورد تحصیل، مقطع تحصیلی و شماره تلفن همراه شرکت‌ کنندگان به همراه آثار ارسالی به جشنواره الزامی است و آثار بدون درج مشخصات فوق مورد پذیرش دبیرخانه قرار نمی گیرند و در عین حال راستی ‌آزمایی صحت این موضوع که آثار متعلق به فرستنده است بعد از داوری ابتدایی توسط هیئت داوران انجام می ‌شود.

 

مدیر فرهنگی، هنری و آموزشی سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ، ۱۰ دی ماه و زمان برگزاری آیین اختتامیه نیز ۱۵ بهمن ماه مصادف با دهه فجر خواهد بود.

 

 

 

 

منبع: ایرنا