سنجش بینایی ۱۶ هزار و ۵۰۰ کودک میاندوآبی آغاز شد

رییس اداره بهزیستی میاندوآب گفت: کار سنجش بینایی ۱۶ هزار و ۵۰۰ کودک سه تا ۶ ساله این شهرستان در قالب طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) آغاز شد.

به گزارش کودک پرس ، علی کریمی بیان کرد: این طرح با هدف پیشگیری از معلولیت های ناشی از بیماری تنبلی چشم در کودکان هدف آغاز شده است و تا پایان آبان ادامه می یابد.
وی با اشاره به اینکه این طرح پیشگیری در نقاط شهری و روستایی میاندوآب اجرا می شود، گفت: والدین می توانند کودکان خود را برای سنجش بینایی به مهدهای کودک و مراکز بهداشت روستایی و اداره بهزیستی برده تا مورد سنجش بینایی لازم قرار بگیرند.
وی افزود: مشاوره ژنتیکی، غربالگری شنوایی در بدو تولد و طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان از جمله اقداماتی است که بهزیستی برای جلوگیری از افزایش تعداد معلولان در جامعه اجرا می کند.

رییس اداره بهزیستی میاندوآب اضافه کرد: سال گذشته حدود ۱۵ هزار و ۴۳ کودک میاندوآبی مورد سنجش بینایی قرار گرفتند که از این تعداد، بینایی ۷۰۷ کودک مشکوک تشخیص داده شد.

کریمی با بیان اینکه بهزیستی برای درمان این قبیل کودکان، خدماتی شامل تامین عینک طبی و انجام عمل جراحی به صورت رایگان ارائه می دهد، گفت: در همین راستا به ۱۲۷ کودک عینک داده شد، ۲۳ کودک تحت نظر پزشک و ۳۵۳ کودک نیز تحت اپتومتریست قرار گرفتند.
وی از همه خانواده ها خواست با مراجعه به این مراکز در ارتقای سطح سلامت بینایی کودکان خود تلاش کرده و نسبت به سلامت آنها بی تفاوت نباشند.

پنج هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۲۲ هزار نفر زیر حمایت بهزیستی میاندوآب هستند.

شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

 

 

 

 

منبع: ایرنا