۱۳هزار کودک سلماسی در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت می‌کنند

رییس اداره بهزیستی سلماس گفت: امسال بیش از ۱۳ هزار کودک یک تا ۶ ساله این شهرستان در طرح پیشگیری از تنبلی چشم «آمبلیوپی» مشارکت می‌کنند.

به گزارش کودک پرس ، محمدرضا تبریزی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، این طرح در چهار مرکز ثابت شهری و سه واحد سیار روستایی، ۲۵ مرکز پیش دبستانی و ۱۰ مهد کودک خصوصی سلماس انجام می شود.
وی اضافه کرد: سن طلایی تشخیص و درمان بیماری تنبلی چشم، یک تا ۶ سالگی بوده و والدین باید کودکان خود را در این سنین هر سال یک بار برای معاینه به پایگاه سنجش بینایی ببرند.

وی با اشاره به مراجعه بیش از هفت هزار کودک از ابتدای سال جاری به پایگاه های سنجش بینایی در سلماس گفت: از مجموع کودکان معاینه شده ۲۰۵ کودک مشکوک به اختلال بینایی شناسایی و به سطوح بالاتر شامل بینایی سنجی و چشم پزشک ارجاع داده شدند.
رییس اداره بهزیستی سلماس افزود: از بین کودکان مشکوک به تنبلی چشم، سه کودک مورد جراحی قرار گرفته و برای ۵۵ کودک نیز عینک تجویز شد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته در آذربایجان غربی ۱۵۶ هزار و ۲۰۵ نفر تحت پوشش این طرح بودند که از این میان ۶ هزار و ۸۹۲ کودک مشکوک به اختلالات بینایی وجود داشتند که بعد از ارجاع به پزشک مربوطه مشخص شد که ۳ هزار و ۲۹۹ نفر دچار اختلالات چشم هستند که باید تحت درمان قرار بگیرند.

سلماس با داشتن ۲۰۰ هزارنفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

 

 

 

 

منبع: ایرنا