کدام شبکه‌های اجتماعی بین نوجوانان محبوب‌ترند

مطالعه‌ای جدید منتشر شده که در این تحقیق میزان محبوبیت و گسترش شبکه‌های اجتماعی بین نوجوانان بررسی شده است.

به گزارش کودک پرس ، نتایج این نظرسنجی نشان می دهد؛ ۸۵ درصد از نوجوانان مورد بررسی از پلت فرم رسانه های اجتماعی اینستاگرام حداقل یک بار در ماه، استفاده می کنند. این در حالی است که این رقم برای اسنپ چت حدود ۸۴ درصد است.

البته با وجود آن که اینستاگرام در حال محبوب شدن است و روندی صعودی را طی می کند، محبوبیت فیسبوک بین جوانان در حال نابودی است. بر اساس نظرسنجی مذکور، فقط ۲۸ درصد از ۱۵ ساله ها فیس بوک را در پاییز سال ۲۰۱۸ استفاده می کنند ، این در حالی است که نرخ استفاده از فیسبوک بین نوجوانان تا دو سال پیش بالغ بر ۴۰ درصد بود.

جالب است بدانید به علت افزایش محبوبیت اینستاگرام ، تعداد درخواست های بازاریابان برای تبلیغات در این پلتفرم رو به افزایش است. اینستاگرم همچنان نشان دهنده تسلط در فروش است، زیرا نوجوانان به طور عجیبی ترجیح می دهند مارک های محبوب خود را از کانال اینستاگرام تهیه کنند.

حدود ۷۰ درصد از نوجوانان می گویند ترجیح می دهند با  اینستاگرام محصولات محبوب خود را یافته و سفارش دهند. این بررسی در ایالات متحده آمریکا  روی حدود ۸،۶۰۰ نوجوان با میانگین سنی ۱۶ سال انجام شده است.

 

 

نمودار محبوبیت شبکه های اجتماعی 

جالب است بدانید آمازون نیز با  ۴۷ درصد، محبوب ترین وب سایت خرید بود و نایک با ۵ درصد در رتبه دوم ایستاده است.

در بخشی دیگر از این پژوهش می بینیم که نوجوانان هر روز ۳۸ درصد از وقت خود را صرف تماشای نتفیلیکس می کنند، که ۳۳ درصد از آنها از یوتیوب استفاده می کنند.

اپل نیز  سهم خود را از بازار ساعت مچی در میان نوجوانان به ۱۷ درصد افزایش داد و در رتبه دوم قرار گرفت.نایک نیز جایگاه خود را  به عنوان شماره یک خرده فروشی در بین نام تجاری محبوب در میان نوجوانان ثبت کرد.