لباس‌های رنگارنگ از لاهیجان به جشنواره همدان راه یافت

نمایش ‘لباس‌های رنگارنگ’ به کارگردانی نگار نادری، از لاهیجان به بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافت.

به گزارش کودک پرس ، با پایان یافتن مرحله ارزیابی آثار مسابقه تئاتر خردسال هفت نمایش برگزیده این بخش از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند که نمایش ‘لباس های رنگارنگ ‘به نویسندگی و کارگردانی نگار نادری از لاهیجان یکی از آثار راه یافته به این جشنواره است .
این نمایش به کودکان می آموزد هر سال چند فصل دارد و در هر فصل باید چه لباس هایی را انتخاب کرد و به کودکان یاد می دهد که چرخش زمین به دور خود و به دور خورشید چه رویدادهای را شکل می دهد و این نمایش پس از دریافت مجوز شورای نظارت بر نمایش از تاریخ ١٩ تا ٢٨ آبان اجرای عمومی خواهد داشت .

نگارنادری فوق لیسانس ادبیات نمایشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است که از سال ٧١ (با شروع به کار تئاتر ) در جشنواره های مختلف کشوری و ملی حضور داشته و جوایز متعددی کسب کرده است وی هم اکنون ریاست اداره فرهنگ و راشاد اسلامی لاهیجان را برعهده دارد.

علی اکبر قاضی نظام، نوشین بیگلریان و رضا عبدالعلی زاده هیات انتخاب مسابقه تئاتر خردسال بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با بررسی آثار راه یافته به این بخش هفت نمایش را برای حضور در جشنواره معرفی کردند.

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از بیست و نهم آبان تا چهار آذر ۱۳۹۷ با میزبانی استان همدان برگزار می شود.
بازی در نمایش گربه حریص ، قرنطینه ، سیاه گالش ، کارگردانی در نمایش نگهبان و درخت ، خروس زری پیرهن پری ، بزبزک سر به هوا، یک تاج و دوسر سه جوجه ریز و میزه ، زمانی برای گفتن ، الاغی که خر شد ،نگارش و بازی رویای بودن ،افسانه ری را ، نگارش نمایشنامه نخودی و حاکم ، یلدای انتظار ،دخونکا، سایه بانان ،در شبی تاریک ، عزیز و نگار ، نزدیک دورها و نگارش وکارگردانی نمایش فصل سرد، خاکستری ،سرخترین تقدیر که نانوشته خوانده شد و تصمیمی برای رفتن از جمله فعالیت های هنری خانم نادری محسوب می شود.

 

او همچنین دریافت جایزه های مختلف نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری و طراحی صحنه در جشنواره های مختلف استانی و کشوری را در کارنامه خود دارد.

 

 

 

 

منبع: ایرنا