۱۴۱تن در یمن بر اثر ابتلا به دیفتری جان خود را از دست دادند

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، از زمان گسترش بیماری دیفتری در یمن طی یک سال گذشته تاکنون ۱۴۱ تن که بیشتر آنها کودک هستند بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، وزارت بهداشت یمن با صدور بیانیه ای اعلام کرد، شمار مبتلایان به بیماری دیفتری در یمن تاکنون بالغ بر دو هزار و ۵۷۰ تن می باشد که ۱۴۱ تن آنها از جمله شمار زیادی کودک جان خود را از دست داده اند.
این بیانیه افزود: علت اصلی شیوع بیماری وبا و دیفتری در یمن، جنگی است که ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی علیه یمن و مردم آن به راه انداخته و تاکنون آن را ادامه داده است.
سازمان بهداشت جهانی پیش از این در بیانیه ای اعلام کرده بود، با توجه به اوضاع بحرانی مناطق مختلف یمن، حدود ۱۶ ملیون یمنی نیاز به کمک های بهداشتی دارند.

سازمان مذکور افزود: علاوه بر بیماری وبا، صدها مورد ابتلا به بیماری دیفتری نیز در ۱۵ استان از ۲۲ استان یمن مشاهده شده که زندگی دهها تن مبتلایان به این بیماری به مرگ ختم شده است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که بیشترین موارد ابتلا به این بیماری در کودکان بین ۵ تا ۱۵ سال مشاهده شده است.

بر اساس این گزارش نزدیک به ۸۰ درصد از جمعیت یمن از مشکلاتی مانند کمبود غذا، آب آشامیدنی سالم و مراقبت‎‎های بهداشتی رنج می‌برند.
این آمار در حالی منتشر می‌شود که حدود ۴ سال از آغاز تجاوزگری عربستان سعودی در یمن می‌گذرد و حدود ده‌هزار نفر از مردم این کشور در پی عملیات ائتلاف متجاوز عربستان جان خود را از دست داده‌اند.

عربستان سعودی علاوه بر این با بستن گذرگاه‌های ورودی یمن مانع از ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه به این کشور شده است.

 

 

 

 

منبع: ایرنا