نمایشگاه فرهنگی و هنری برگزار می‌شود/ دیدار با کودکان بی‌سرپرست

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی از برگزاری نمایشگاه همزمان با هفته ملی کودک در محل دهکده مقاومت بسیج بجنورد خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، منیر صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی که به مناسبت هفته ملی کودک از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه جاری برگزار می شود، اظهار کرد: برای برپایی این نمایشگاه ۱۶غرفه در نظر گرفته شده تا دستگاه های مختلف برنامه های حوزه کودک و نوجوان خود را در زمینه های بهداشتی، فرهنگی، هنری و اجتماعی ارائه دهند.

صادقی افزود: همچنین کودکان تحت پوشش بهزیستی توانمندی های هنری خود را در غرفه ای از این نمایشگاه به نمایش خواهند گذاشت.

وی اهدای کوله پشتی و بسته های فرهنگی به دو هزار کودک در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهری، اهدای کتاب به کودکان روستایی و عشایری و دیدار از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را از دیگر برنامه های هفته ملی کودک اعلام کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی در ادامه به جشنواره قصه گویی اشاره کرد و گفت: تا کنون ۱۶۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

صادقی اظهار کرد: از این تعداد اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره قصه گویی استان، ۸۷ اثر در بخش قصه گویی سنتی و ۷۶ اثر در بخش ۹۰ ثانیه ای است.

وی افزود: مهلت ارسال آثار بخش سنتی پایان یافته اما قصه گویان می توانند تا ۱۵ مهرماه آثار بخش ۹۰ ثانیه ای خود را برای دبیرخانه مرحله استانی جشنواره قصه گویی ارسال کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی بیان کرد: قصه گویان برای حضور در بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی کشور با دو شیوه سنتی و خلاق و با استفاده از ابزار، امکانات دیداری و شنیداری رقابت می کنند.

صادقی بیان کرد: برترین های جشنواره قصه گویی پس از رسیدن به مرحله منطقه ای به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

وی در ادامه به عضویت هشت هزار و ۵۶۴ کودک و نوجوانان در مراکز و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: این تعداد عضو، درصد کمی از کودکان استان را شامل می شود و مسلما با امکانات موجود توان پوشش تمامی کودکان استان را نخواهیم داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی با بیان اینکه بیش از ۹۶ هزار جلد کتاب در سطح مراکز استان موجود است، بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال، کودکان این استان بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به امانت بردند.

صادقی مطرح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی با داشتن هفت مرکز ثابت در پنج شهرستان، پنج مرکز سیار روستایی و دو مرکز سیار شهری به کودکان و نوجوان این استان خدمات رسانی می کند.

منبع: مهر