اولین انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری خراسان جنوبی افتتاح شد

​در آستانه هفته ملی کودک نخستین اولین انجمن هنرهای نمایشی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی در محل مرکز شماره یک و فراگیر بیرجند افتتاح شد.

به گزارش کودک پرس ، طاهره حمیدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی در این آیین اظهار کرد: حضور در عرصه‌های اجتماعی یکی از مهمترین ضرورت ها برای نوجوانان امروز است و انجمن‌های تخصصی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فضایی هستند که نوجوان در آنها فرصت می‌کند به برخی از نیازهای دوران نوجوانی خود پاسخ دهند. 

وی افزود: نوجوان می‌تواند با حضور به عنوان عضو در این انجمن‌ها توانمندی‌هایش را بروز داده، تجربه کسب کند، مسئولیت به عهده بگیرد و به بیان نقطه نظراتش بپردازد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری و ایجاد روحیه کارگروهی در میان نوجوان یکی از اهداف تشکیل انجمن‌ هنرهای نمایشی است، ادامه داد: کشف، پرورش، معرفی خلاقیت و استعداد اعضاء فعال و معرفی چهره‌های کانونی به جامعه، برنامه‌ریزی در جهت تولید آثار نوجوانان و جذب و پایدار‌سازی اعضای نوجوانان و بهره‌گیری از استعداد و توانایی‌های نوجوانان از دیگر اهداف است.

حمیدی با اشاره به رشد خلاقانه توانمندی‌های فردی و گروهی اعضای انجمن هنرهای نمایشی برای حضور پررنگ تر در جامعه، عنوان کرد: ایجاد فضای امن و سالم برای تعامل و تبادل اطلاعات و دیدگاه‌های نوجوانان با یکدیگر و ایجاد زمینه بهره‌مندی اعضاء از دیدگاه ها و نظرات اساتید کانونی و غیرکانونی نیز از دیگر اهداف تشکیل این انجمن است.

حسین عباس زاده، کارشناس ارشد کارگردانی نمایش هم با ابراز خرسندی از حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: همیشه باید کار خود را از محیط‌های خوب آغاز کنیم و کانون یکی از این محیط‌های مناسب است که استعداد و توانمندهای کودکان و نوجوانان را کشف و پرورش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تئاتر در محیط‌ های شاد و دورهمی‌ها به وجود می‌آید، افزود: در کودکان و نوجوانان استعدادهای فراوانی برای هنر آینده کشور وجود دارد.

عباس‌زاده با بیان اینکه صحنه تئاتر حکم پیله ابریشم را دارد که یک روز با آن پروانه خواهیم شد، تاکید کرد: کودکان و نوجوانان با کسب تجربه، تقویت اخلاق و پشتکار می‌توانند از صحنه تئاتر تبدیل به پروانه شوند و آن وقت هنر و احساس خود را برای تمام دنیا بیان کنند.

به گفته وی حضور کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری بهترین موقعیت طلایی است که باید از آن بیشترین بهره‌ را ببرند و هنر اگر چه از اندیشه نشأت می‌گیرد اما بیشتر آن از احساسات ما است.

وی با اشاره به اینکه عشق بزرگترین سرمایه برای تولید یک اثر فاخر هنری است، ادامه داد: در کنار این مهم باید سه رکن دانش، اخلاق و هنر را در خود تقویت کنیم تا بتوانیم خالق اثر هنری باشیم.

عباس زاده با تاکید بر اینکه هدف تئاتر خودسازی و شناخت است، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی هدفمند می‌توان تئاتر ما را متحول کند و باید تمام بخش‌های انجمن هنرهای نمایشی کانون استان فعال شوند.

گفتنی است در این مراسم از اعضای ۲ گروه نمایش «سرنوشت سرخ» و «ورود ممنوع» و کتابخانه موعود تقدیر شد.

منبع: شبستان