شهریه مهدهای کودک در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه رایگان شد

مدیر کل بهزیستی کرمانشاه گفت: در مناطق زلزله‌زده این استان ۱۱ مهدکودک احداث شده که شهریه این مراکز برای خانواده‌های نیازمند رایگان است.

به گزارش کودک پرس، امید قادری در مراسم افتتاحیه مجتمع جامع توانبخشی سرپل ذهاب که با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهارداشت: در سرپل ذهاب ۱۹۰۰ معلول تحت پوشش داریم و در اطراف مناطق مجموعاً چهار هزار معلول در مناطق زلزله زده تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی افزود: در این مرکز علاوه بر مددجویان، افراد عادی در صورت پرداخت تعرفه می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه گفت: در زمان وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری آبان ماه سال گذشته ۱۰۶ روانشناس در مناطق فعالیت داشته‌اند و برای نخستین بار توانستیم یک پروتکل روانی اجتماعی را احداث کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان‌های زلزله زده استان، سه مرکز روانپزشکی برای آسیب دیدگان به ارائه خدمات مشغول هستند، اظهار داشت: هم اکنون در مناطق زلزله زده ۱۱ مهد کودک احداث شده که شهریه این مراکز برای خانواده‌های نیازمند رایگان است.

 

قادری افزود: هم اکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار مستمری دریافت می‌کنند، ۲۲۰۰ مسکن در حال بازسازی است و ۷۱۲ خانواده زلزله زده نیز به مسکن‌های دائمی برگشتند.