رویکردهای آموزشی کودکان و نوجوانان با محوریت فرهنگ عاشورا ارائه می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: با توجه به این که در آستانه روز جهانی و هفته ملی کودک قرار گرفته‌ایم سعی و تلاش ما بر این است که رویکردهای آموزشی کودکان و نوجوانان با محوریت فرهنگ عاشورا ارائه شود.

به گزارش کودک پرس ، زعفر احدزاده در نهمین جلسه شورای فرهنگی کانون استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که در آستانه روز جهانی و هفته ملی کودک قرار گرفته‌ایم سعی و تلاش ما بر این است که رویکردهای آموزشی کودکان و نوجوانان با محوریت فرهنگ عاشورا ارائه شود.

وی با اشاره به این که مهم‌ترین اولویت ما انسان‌سازی است گفت: اجرای برنامه‌ها مطابق با ایام ماه محرم در نظر گرفته شده و این هفته فرصتی مغتنمی برای تاثیرگذاری نهضت امام حسین و راه و هدف یارانش برای قیام عاشورا بوده است و تلاش ما بر این است که فرهنگ انسان‌ساز عاشورا را به کودکان و نسل امروزی تبیین کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی معرفی کانون به جامعه هدف است که با در نظر گرفتن ضرورت ارتقا و معرفی فعالیت‌ها در مراکز فرهنگی به دنبال این مهم هستیم و مسئولان شهرستانی باید به این مسئله اهتمام جدی و ویژه داشته باشند.

احدزاده از برگزاری بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به میزبانی اردبیل خبر داد و تصریح کرد: باید این فرصت را غنیمت شمرده و برای استفاده از ظرفیت‌های کودکان و نوجوانان برای رسیدن به رشد و بالندگی نهایت استفاده را بکنیم که در این زمینه نیاز است دستگاه‌های متولی نهایت همکاری و مشارکت را داشته باشند.

 

داریوش علومی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه برنامه‌های هفته ملی کودک در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود امسال عظمت و شکوه برنامه‌های اجرایی بهتر از سال‌های گذشته باشد چرا که محوریت برگزاری برنامه‌های امسال مولفه و هدف عاشورا است.

 

 

 

 

منبع: تسنیم