اجرای ۴۰۰ برنامه ویژه کودکان و نوجوانان طی هفته کودک در خراسان‌جنوبی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی از اجرای ۴۰۰ برنامه ویژه کودکان و نوجوانان طی هفته کودک در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، طاهره حمیدی، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هر ساله از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه به عنوان روز جهانی و هفته ملی کودک نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه شعار هفته کودک امسال “آینده را باید ساخت” است، افزود: کودکان تنها کودک نیستند بلکه به چشم آینده‌سازان باید به آن‌ها نگاه کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: هفته ملی کودک فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر خانواده‌ها و مردم با کودکان است و نباید از کودکان غافل شویم.

حمیدی اظهار کرد: کودکان و نوجوانان قادر به فهم اموری هستند که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر آن‌ها تاثیر می‌گذارد و رویکرد ما در این هفته رویکرد آموزه‌های عاشورایی است.

وی با بیان اینکه مخاطبان ما کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال، معلمان، مربیان و اولیای تربیتی هستند، ادامه داد: دیدار کودکان و نوجوانان با ائمه جمعه و فرمانداران استان، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در کانون، برگزاری نشست‌های تخصصی، برگزاری کارگاه‌های فرهنگی و هنری، بازدید از موسسات خیریه، غبارروبی مزار شهدا، تجلیل از اعضای فرهنگی و هنری کانون و اجرای تئاتر عروسکی از جمله برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین افتتاح نخستین آسمان نمای دیجیتال استان در درمیان، برگزاری کارگاه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و مدیریت بحران، مسابقه نقاشی “من کودک هستم”، برگزاری تریبون خاطرات کودکی در کانون، برگزاری جشن لبخند کودکی از دیگر برنامه‌های این کانون در هفته کودک است.

حمیدی با بیان اینکه در مجموع ۴۰۰ برنامه ویژه کودکان و نوجوانان در استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: جشنواره قصه‌گویی نیز امسال در دو بخش ملی و بین المللی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره فرصتی برای ترویج فرهنگ قصه‌گویی و تبادل تجربیات بیشتر نسبت به آگاهی‌هایی که از قصه داریم، است، گفت: این جشنواره در بخش ملی ویژه دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با موضوع “قصه زندگی من است” به دو صورت سنتی بدون استفاده از ابزار و خلاق و ۹۰ ثانیه‌ای با استفاده از ابزار برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی افزود: این جشنواره در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه به صورت استانی برگزار می‌‌شود و نفرات برگزیده به مرحله کشوری راه پیدا می‌‌یابند.

حمیدی بیان کرد: در حال حاضر ۲۴۰ اثر به دبیرخانه مرکزی این کانون ارسال شده که در بحث قصه تخصصی ۷۵ اثر و در بحث ۹۰ ثانیه‌ای نیز ۱۶۵ اثر است.

وی یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال ۵۹ هزار جلد کتاب در استان امانت داده شده و اعضای فرهنگی کانون پرورش فکری و کودکان استان نیز در این مدت در ۷۵۰۰ فعالیت فرهنگی و هنری و ادبی شرکت کردند.

 

 

 

 

 

منبع: ایکنا