محور برنامه‌های هفته ملی کودک، توجه به نیاز‌های کودکان

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: محور برنامه‌های هفته ملی کودک، توجه به نیاز‌های کودکان و برجسته‌سازی آن است.

به گزارش کودک پرس ، فاضل نظری افزود: شعار این هفته که «آینده را باید ساخت» با هدف توجه به کودکان آینده و نسل بعدی انتخاب شده است.

وی گفت: هفته ملی کودک نمایش آرزو‌ها نیست بلکه حرکتی نمادین است تا کودکان را در مسیر تعالی جامعه بهتر هدایت کند.

نظری افزود: قرار است ما کودکانی را پرورش دهیم که ۳۰ سال آینده، مسئولیت‌های اصلی جامعه را در اختیار بگیرند این زمان به سرعت می‌گذرد همان‌طور که کسانی که اکنون نقش‌آفرین هستند ۳۰ سال پیش پشت میز‌های مدرسه مشغول تحصیل بودند.

مدیرعامل کانون با اشاره به روش‌های آموزشی گفت: محتوای آموزشی و روش آموختن آن‌ها بسیار مهم است، در شرایط فعلی همه چیز مبتنی بر کتاب است در حالی که باید از شیوه بازی و سرگرمی هم بهره جست.

 

وی با اشاره به این که سازمان‌های بسیاری در برگزاری هفته ملی کودک نقش دارند، افزود: در برگزاری این هفته معاونت‌های زنان و علمی‌فن‌آوری ریاست جمهوری، وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دادگستری، ارتباطات و فن آوری اطلاعات، حفاظت از محیط زیست، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، بهزیستی کشور، شورای کتاب کودک، سازمان فضایی ایران و نهاد‌های بسیاری مشارکت دارند.

هفته ملی کودک از ۱۴ مهر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز کانون در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

این هفته با نمایش فیلم‌های کودک و برگزاری نمایشگاه‌های هنری مرتبط با کودکان و نوجوانان همراه خواهد بود.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما