کودکان نابغه در مسابقات محاسبات ذهنی به میزبانی تهران حضور یافتند

کودکان باهوش از سراسر کشور در ششمین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی به میزبانی تهران گرد هم آمدند و با یکدیگر به رقابت پرداختند این رقابت‌ها با شرکت ۲۳۲ کودک از ۲۳ استان و ۴۷ شهرستان در قالب چهار سطح برگزار شد.

به گزارش کودک پرس ، ششمین دوره مسابقات کودکان هوشمند یا محاسبات ذهنی در حالی در خانه والیبال تهران برگزار شد که نفرات برتر به مسابقات جهانی که در مالزی برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

در این دور از مسابقات ملی ۲۳۲ کودک از ۲۳استان کشور و ۴۷شهرستان در غالب چهار سطح ABCD در حالی در این مسابقات شرکت کرده بودند که نماینده فدراسیون جهانی پاما در این مسابقات از نزدیک مشاهده‌گر تلاش نخبگان ایرانی بود.

به گزارش تسنیم، سال گذشته نیز کودکان نابغه ایرانی توانستند رتبه نخست مسابقات ژوهانسبورگ را از آن خود کنند؛ تنها نماینده رسمی فدراسیون جهانی پاما در ایران برای برگزاری محاسبات ذهنی، مؤسسه کودکان هوشمند است که تاکنون موفق به تربیت بیش از ۱۵۰ هزار نفر از کودکان در این رشته شده است.

این رویداد بزرگترین آزمون محاسبات ذهنی با چرتکه در کشور محسوب می‌شود که گروه‌های سنی شرکت‌کننده در آن از پنج تا هفت سال و هشت تا دوازده سال هستند.

روح‌الله مخبریان؛ برگزار کننده این رویداد با بیان اینکه اساس آموزش محاسبات ذهنی پرورش ذهن کودکان است، اظهار کرد: این آموزشها از طریق تکنیکهای تصویرسازی انجام می‌شود که این موضوع منجر به پرورش نیم‌کره راست و در مجموع پرورش متوازن دو نیم کره مغز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مسابقات به صورت استاندارد بین‌المللی در قالب هفت دقیقه برگزار شد، گفت: در این پروسه شرکت‌کنندگان می‌بایست به ۶۰ سوال پاسخ می‌دادند که البته برخی کودکان کمتر از این زمان به سوالات پاسخ دادند و موجب شگفتی حضار شدند.