جشنواره «آسمان هشتم» ملی می‌شود/ تنها راه حفظ انقلاب انس با مسجد است

مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور تنها راه حفظ و پاسداری از انقلاب اسلامی در شرایط حساس کنونی را انس با مسجد دانست و گفت: رسالت امروز کانون‌های فرهنگی هنری جذب نوجوان به مساجد و کادرسازی برای آینده نظام است.

به گزارش کودک پرس ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(علیه‌السلام) روستای کردررضوی با اشاره به همراهی و اتحاد اهالی این روستا در برگزاری دوازده دوره جشنواره آسمان هشتم، اظهار کرد: هرگاه اهل بیت(علیهم‌السلام) محور برنامه ای قرار گیرند، قطعا همدلی و وحدت نیز بوجود می آید.

وی با استناد به آیه شریفه کلام الله مجید در معرفی مقام اهل بیت(علیهم‌السلام)، افزود: بواسطه توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام)، همه درهای رحمت بسوی انسان گشوده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی در ادامه با اشاره به درخواست اهالی روستای کردر در رابطه با احداث مجتمع فرهنگی هنری، تصریح کرد: راه اندازی مجتمع در صورتی که اعتبار کافی وجود داشته باشد کار خوبی است اما آنچه در اولویت نخست قرار دارد توجه ویژه به جذب و تربیت نوجوانان و کادرسازی برای آینده انقلاب و نظام است.

توجه ویژه به نوجوانان اولویت مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد است

وی به توصیه امام صادق(علیه‌السلام) که به یاران خویش فرمود برای تبلیغ دین سراغ نوجوانان بروید اشاره و تاکید کرد: سراغ نوجوانان رفتن باید استراتژی کانون های فرهنگی هنری مساجد باشد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از اهالی باصفای روستای کردر رضوی، یادآور شد: اینکه مردم روستا در ایام دهه کرامت، درب منازل خود را به روی نوجوانان شرکت کننده جشنواره ای که به نام امام رضا(علیه‌السلام) مزین شده، باز می کنند بیانگر این است که راه را درست رفته اید زیرا اساس کار در حوزه فرهنگ، توجه کردن به نوجوانان است.

یکی از جوایز ۱۸ گانه جشنواره بین المللی حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) به نام روستای کردر رضوی اختصاص می یابد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره بین المللی حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) همزمان با شب میلاد ام ابیها(اسفند ماه سال جاری) با نام«بچه های مسجد» در تهران، گفت: در این جشنواره ۱۸ جایزه پیش بینی شده است که در بین همه روستاهای کشور، جایزه ای را به نام روستای کردر رضوی اختصاص خواهیم داد.

دکتر ارزانی با ذکر این نکته که این جایزه امسال به صورت آزمایشی لحاظ می شود و در سال های آینده نیز این روند تکرار خواهد شد، افزود: این جایزه به صلاحدید برگزارکنندگان جشنواره آسمان هشتم می تواند به رشته سرود، تئاتر و … اختصاص یابد.

جشنواره آسمان هشتم ملی می شود

وی با اعلام آمادگی حمایت از جشنواره «آسمان هشتم»، بیان کرد: جشنواره آسمان هشتم از این پس، به جای پرداختن به رشته های مختلف، هر سال یک رشته را به صورت ملی برگزار کند.

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور افزود: برای تحقق این مهم باید شورای اندیشه ورز متشکل از نخبگان استان هرمزگان تشکیل شود و در رابطه با اینکه جشنواره آسمان هشتم روستای کردر در یک و یا چند رشته برگزار شود بحث و بررسی کنند و ستادعالی خروجی تصمیم گیری شورا را عملیاتی خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به شرایط فعلی جامعه، تصریح کرد: اگر بخواهیم در شرایط خاص کنونی، انقلاب اسلامی را به سلامت از چهلمین سال عمر بابرکتش عبور دهیم و در نهایت به دست صاحب اصلیش امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف علیه‌السلام) سپرده شود راهی جز انس با مسجد وجود ندارد.

گفتنی است؛ کانون فرهنگی هنری امام‌المنتظر مسجد صاحب‌الزمان(عجل‌الله) روستای کردر با برگزاری ۱۲ دوره جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا(علیه‌السلام) و سه دوره جشنواره سراسری سرود رضوی کانون های مساجد روستایی، به عنوان مبدع و مبتکر برپایی جشن‌های مردمی رضوی در سطح کشور شناخته شده است.

منبع: شبستان