۳۰۰ کودک فلسطينی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

طبق اعلام باشگاه اسرای فلسطینی، مقامات صهیونیست حدود ۳۰۰ کودک و نوجوان (زیر ۱۶ ساله) فلسطینی را در سه زندان بازداشت کرده‌اند.

به گزارش کودک پرس ، حدود ۳۰۰ کودک و نوجوان فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در بازداشت به سر می برند و نیمه نخست سال ۲۰۱۸، حدود ۶۵۰ کودک فلسطینی بازداشت و بیشتر آنها پس از چند روز بازجویی آزاد شدند.

طبق اعلام باشگاه اسرای فلسطینی، مقامات صهیونیست حدود ۳۰۰ کودک و نوجوان (زیر ۱۶ ساله) فلسطینی را در سه زندان بازداشت کرده اند. پسران در زندان «عوفر» در غرب رام الله در مرکز کرانه باختری اشغالی و زندان «مجدو» در شمال فلسطین اشغالی و دختران در زندان «هشارون» در شمال به سر می برند.
بر اساس آمارهای باشگاه اسیران که خبرگزاری آناتولی به نسخه ای از آن دست یافت، دو بازداشتگاه به بازداشت اداری (بدون اتهام) اختصاص یافته اند. مقامات اسرائیلی نیمه اول سال ۲۰۱۸، حدود ۶۵۱ کودک و نوجوان فلسطینی را بازداشت کردند که بیشتر آنها پس از گذراندن دوره بازجویی که روزها به طول می انجامید، آزاد شدند.

امانی سراحنه مسئول اطلاع رسانی باشگاه اسرای فلسطینی به خبرگزاری آناتولی گفت دادگاه های اسرائیل طی سه سال گذشته، احکام سختی علیه ۲۰ کودک که بیشتر آنها از شهر قدس هستند، صادر کرده اند. از جمله آنها احمد مناصره است که حکم حبس به مدت نه سال و نیم علیه وی صادر شده است.
وی افزود عمر الریماوی و ایهم الصباح از استان رام الله در انتظار حکم حبس ابد هستند. شماری از کودکان طی سال های گذشته به ادعای پرتاب سنگ، بارها بازداشت شده اند. همین موضوع مانع از ادامه تحصیل و لذت بردن آنها از دوران کودکی شد.

 

سراحنه گفت بیشتر کودکان از دیدار خانواده های خود و همچنین درمان محروم می شوند.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما