پویش کتاب‌خوانی گرمابخش فضاهای عمومی شهرها و روستاها

«فصلِ گرم کتاب» عنوان پویشی است که تابستان امسال ایستگاه‌های کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به درون بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و فضاهای عمومی برده است.

به گزارش کودک پرس ، این پویش با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌ها در تابستان برپا شده است و بر دو محور موضوعیِ «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی (تمرین زندگی)» تاکید دارد.

قرار است در برنامه «فصل گرم کتاب» اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هر استان با همکاری و تعامل سازمان‌های فرهنگی، اقدام به برپاییِ دست‌کم یک ایستگاهِ کتاب‌خوانی در فضاهای عمومی از قبیل بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و… کند که این ایستگاه‌ها با توجه به امکانات و تعامل با سایر نهادها می‌تواند در قالب ثابت یا سیار باشد.

بر همین اساس مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این ایستگاه‌ها ضمن اجرای برنامه‌های متنوع، خلاقانه و جذاب برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها، به معرفی کانون، عرضه‌ی خدمات فرهنگی، چگونگی برقراری ارتباط موثر با کودکان و نوجوانان و جذب عضو نیز می‌پردازند.

شیوه‌نامه‌ی تدوین شده این پویش که از سوی معاونت فرهنگی کانون به مراکز کانون سراسر کشور ارسال شده، بر این مساله تاکید دارد که کانون استان‌ها دست‌کم یک روز در هفته و در صورت امکان پنج‌شنبه‌ها یا جمعه‌ها در فصل تابستان ۱۳۹۷ اقدام به برپایی ایستگاه‌های عرضه خدمات فرهنگی کنند.

پویش «فصل گرم کتاب» در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های مختلف کشور ادامه دارد.

منبع: کانون پرورش فکری