هدف جشنواره کودک باید تبدیل هزینه به سرمایه باشد

دبیر سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: رویکرد ما در برگزاری جشنواره انجام منطقی و صحیح و تبدیل هزینه‌ها به سرمایه فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش کودک پرس ، علیرضا رضا داد در چهارمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گزارشی از پیشرفت برنامه های جشنواره ارائه کرد.
رضا داد گفت: کار هیات‌های انتخاب به پایان رسیده و اکثر آثار غیر ایرانی دریافت شده است و هیات انتخاب آثار ایرانی نیز تا پایان این هفته کار خود را به پایان می رسانند و تا ۲۰ مرداد با دریافت نسخه فیلم‌ها، آثار منتخب اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: سالن‌های سینما نیز مراحل آماده سازی خود را طی می کنند و در روزهای آتی اسامی بزرگداشت‌های این دوره از جشنواره اعلام خواهد شد.

دبیر جشنواره با اشاره به اینکه استان‌ها و شهرستان‌های اصفهان نیز آماده برگزاری همزمان شده اند، افزود: رویکرد ما در برگزاری جشنواره انجام منطقی و صحیح، قابل دفاع و شفاف هزینه ها و تبدیل هزینه ها به سرمایه فرهنگی و اجتماعی است.

قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان میزبان این جشنواره نیز در این جلسه از آنچه ‘توجه ویژه به کیفی سازی برنامه ها’ در برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خواند ابراز خوشحالی کرد .

نوروزی انجام فعالیت فرهنگی را از اولویت های مدیریت شهری دانست و افزود: فعالیت با کیفیت، لزوما به معنای افزایش هزینه ها نیست.
شهردار اصفهان گفت: در شرایط کنونی کشور به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی هستیم، و همچنان که شهرداری در ایام نوروز و هفته فرهنگی اصفهان نیز در همین راستا برنامه های متعدد و متنوعی را اجرا کرد با برگزاری این جشنواره نیز باید نقش خویش را در رفع نیازهای فرهنگی مخاطبان بخصوص کودکان و خانواده ها ایفا کنیم.

مرضیه برومند نیز در این جلسه اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان سینماگر و بویژه سینماگر کودک و نوجوان کمک به خانواده ها و کودکان و نوجوانان در ایجاد همگرایی و تقویت روحیه زیست اجتماعی آنان است و از همین رو برگزاری پر نشاط جشنواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی نیز برگزاری این دوره از جشنواره را از اولویت‌های فرهنگی سازمان سینمایی و وزارت ارشاد دانست و تاکید کرد: انجام هزینه منطقی در برگزاری این جشنواره و نمایش آثار کاری ارزنده در جهت تقویت تولید ملی است.

در پایان چهارمین جلسه شورای ‌عالی پوستر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به عنوان مهم‌ترین نماد و بخش تجسمی جشنواره، توسط حاضرین جلسه رونمایی شد.
پوستر جشنواره این دوره توسط وحید شریفی هنرمند اصفهانی طراحی شده است.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان از ۸ تا ۱۴ شهریورماه سال جاری در اصفهان برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

منبع: ایرنا