سرنوشت نامعلوم مردم دنیا با مصرف داروهای سرطان‌زای چینی/ بازی با جان بیماران با دومین اشتباه بزرگ پزشکی چین در یکماه

این دومین اشتباه بزرگ پزشکی چین در کمتر از یک ماه است. پیش از این، صدها هزار کودک در این کشور با داروی اشتباه واکسینه شده بودند و این خطای عظیم، سرنوشت شمار نامعلومی از نوزادان را در معرض خطر قرار داد.

به گزارش کودک پرس ، یک تولید کننده دارو در چین، در قبال وجود مواد فعال در داروی قلب که سرطان زای خطرناکی است، از نظر بین المللی مسئول شناخته شد.

 

این دومین اشتباه بزرگ پزشکی چین در کمتر از یک ماه است. پیش از این، صدها هزار مادر باردار در این کشور با داروی اشتباه واکسینه شدند و این خطای عظیم، سرنوشت شمار نامعلومی از نوزادان را در معرض خطر قرار داد.

داروی والسارتان (والزارتان) که برای درمان فشار خون بالا و جلوگیری از نارسایی قلبی استفاده می شد و حاوی نیتروسودی‌متیلامین که یک سرطان‌ زای احتمالی شمرده می‌شود، بود، اوایل ماه جولای، در ۲۲ کشور در سراسر اروپا و آمریکای شمالی از بازار جمع‌ آوری شد.

 

این مواد توسط شرکت داروسازی چینی ژجیانگ هوآهای واقع در لینهای در شرق چین تأمین شده بودند.

این شرکت داروسازی در ۱۶ جولای اعلام کرد که تمام محصولات والسارتان را از داروخانه های آمریکا خارج کرده است. در سال ۲۰۱۷ فروش این دارو ۲۰ میلیون دلار بوده است.

مطالعات در مورد این دارو بر روی حیوانات، تومورهای کبدی، کلیه و تنفسی را نشان داده است. پس از این افشاگری اداره غذا و داروی چین اعلام کرد که از تمام تهیه کنندگان مواد والسارتان کشور، از جمله شرکت داروسازی ژجیانگ، غربالگری انجام داده است.

جمع آوری اولیه این دارو شامل حدود ۲۳۰۰ دسته از این ماده است. این دارو به کشورهایی از جمله آلمان، کانادا، فرانسه و سوئد فرستاده شده بود.

 

به گفته شرکت داروسازی ژجیانگ، این شرکت اقدامات لازم را برای بازگرداندن این دارو بر طبق مقررات انجام داده است.

 

 

 

 

منبع: دانا