فعالیت ۸۰۰ مهدکودک مجاز در استان تهران

رئیس انجمن صنفی مهد‌های کودک از فعالیت ۸۰۰ مرکز مهدکودک دارای مجوز در استان تهران خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، سید احمدرضا محمدیان رئیس انجمن صنفی مهدهای کودک اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش ها در حال حاضر حدود ۸۰۰ واحد مهدکودک مجاز تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور در استان تهران به کودکان ۶ ماه تا پایان ۶ سالگی خدمات ارائه می دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: مبحث آموزش در کودکانی که در دوره پیش از دبستان قرار دارند آموزشی غیررسمی را در برمی گیرد و حرف اول را موضوع پرورش می زند که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس انجمن صنفی مهدهای کودک خاطرنشان کرد: بسیاری از مراکزی که در حال حاضر به عنوان مهدکودک فعالیت می کنند هیچ مجوزی از سازمان بهزیستی کشور ندارند که خانواده ها باید به این موضوع دقت کنند و کودکان خود را به مراکز مجاز بسپارند.

 

محمدیان یادآور شد: موضوع اطلاع رسانی در خصوص توجه خانواده ها به مهدکودک های مجاز و ثبت نام کودکان در این گونه مراکز، باید به صورت ویژه از طریق سازمان بهزیستی کشور و دیگر دستگاه های مسئول مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر اشتغالزایی در کشور حرف اول را می زند و باید موضوع امنیت شغلی مربیان و همچنین سایر عوامل مسئول در مهدهای کودک توسط دستگاه های مسئول تامین شود.

 

رئیس انجمن صنفی مهدهای کودک تصریح کرد: مهدهای کودکان به عنوان یکی از شرکای اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به شمار می آیند که سهم گسترده ای در مشاکت اجتماعی در مسائل مربوط به حوزه کودکان دارند.

 

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان