سفری خیالی به جادوجمبلستان

جلد دوم از کمیک استریپ «آدلی نرمال» از سوی کتاب‌های زرافه، واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق منتشر شد.

به گزارش کودک پرس ، «آدلی نرمال» نام مجموعه‌ داستان سه جلدی است که در قالب کمیک استریپ از سوی کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) به چاپ رسیده است. داستان‌‌ این مجموعه حول محور كاراكترهاي خيالي مي‌گذرد که اغلب جادوگر هستند. با این تفاوت که شخصیت‌ها تعريف كليشه‌اي ما از جادوگرها را می‌شکنند و تصویر جدیدی را از آن‌ها ارائه می‌کنند. آن‌ها دیگر كاراكترهایی نیستند که صرفا روي جارو پرواز ‌كنند یا كلاه مشكي بزرگ به سر داشته باشند.

آدلی نرمال (به معنای به طرز عجیبی معمولی) نام دختری است که به خاطر داشتن ظاهری متفاوت و اسم عجیب و غریب همیشه در مدرسه تنها مانده و همکلاسی‌هایش هر روز عرصه را بر او تنگ‌تر می‌کنند. خانواده‌ آدلی نیز چندان معمولی به نظر نمی‌رسند. او در خانواده‌ای متولد شده است که مادرش زنی از سرزمین جادوجمبلستان است و در عین حال پدری کاملا معمولی و عادی دارد. همین موضوع باعث شده که آدلی هم نیمی جادوگر و نیمی معمولی باشد. این موضوع زندگی را برایش سخت و سخت‌تر می‌کند تا این که در جشن تولد ده‌سالگی‌اش آرزویی می‌کند و با برآورده شدن آرزویش مقدمه‌ ورودش به سرزمینی جادویی و عجیب فراهم می‌شود.

جلد اول مجموعه آدلی نرمال که اردیبهشت ماه امسال منتشر شد به ورود آدلی، دختری با گوش‌های تیز و موهای سبز به سرزمین جادو جمبلستان می‌پردازد.

در جلد دوم این مجموعه که به تازگی منتشر شده است، پدر و مادر آدلی ناپدید شده‌اند و آدلی در سرزمین جادوجمبلستان با ماجراهای عجیب و غریبی مثل دسترسی به خاطرات مادرش زمانی که او را باردار بوده مواجه می‌شود و فرصت پیدا می‌کند لحظاتی را در آن روزگار سپری ‌کند.

اتیس فرامپتن «آدلی نرمال» را در قالب کمیک استریپ برای گروه سنی هشت سال به بالا نوشته و تصویرسازی و ترجمه‌ آن را مینا قنواتی بر عهده داشته است.

فرامپتن، نویسنده معروف و خوش ذوق داستان‌های مصور در آمریکاست. او مجموعه پرطرفدار «آدلی نرمال» را در سال ۲۰۱۴ نوشته  و تصویرسازی کرده است و بیش از ۱۲ سال است که به نویسندگی و تصویرگری می‌پردازد.  ویژگی منحصر به فرد کتاب‌های او همراه شدن داستان‌های ماجراجویانه و پرهیجان با تصاویر خلاقانه و عجیب و غریب است.

کتاب‌های زرافه، جلد دوم «آدلی نرمال» را با رعایت قانون حق انحصاری نشر و خرید کپی‌رایت از ناشر آن ایمیج کامیکس با شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۳۰۰ هزار ریال به چاپ رسانده است.

 

 

 

 

منبع: ایبنا