راه‌اندازی کانون سلامت مادر و کودک در کوی ذوالفقاری آبادان

نخستین کانون سلامت مادر و کودک با مشارکت مردم محله ذوالفقاری آبادان و روستای سادات این شهرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش کودک پرس ، این کانون با حضور سیدجابر موسوی رییس ستاد اقامه نماز شهرستان آبادان، مدیران گروه‌های معاونت بهداشت، مصدر نماینده امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد اروند، مدیرعامل انجمن تالاسمی و اعضای گروه‌های اجتماعی که فراخوان دعوت کانون را ملاحظه کرده بودند راه‌اندازی شد.

در آیین افتتاح این کانون ابتدا علیزاده معاون اجتماعی دانشکده استراتژی کار با مردم برای مردم WHO را در قالب اجتماعی‌ سازی سلامت و فلسفه راه‌اندازی کانون سلامت محله تبیین کرد.

سپس زهره دلاور مدیرعامل انجمن دوستدارمادر و کودک بانی و تامین‌کننده فضای کانون، اهمیت نقش مادران در سلامت و آینده کودکان را تشریح کرد. در ادامه ۴نفر از حضار جلسه جهت دبیری کانون اعلام آمادگی کردند که انتخابات برگزار و دبیر و جانشین دبیر کانون به اهالی محله معرفی شدند.

 

نظر به توسعه کانون های محله تا روستاها و مناطق حاشیه، کانون سلامت روستای سادات نیز با مشارکت اهالی روستا، معتمدین، شورای اسلامی روستا، دهیاران، بهورزان، بزرگ عشیره سادات روستا، علیرضا آموزنده رییس دانشکده علوم پزشکی و جمعی از اعضای هیات رییسه، شورای اسلامی شهرآبادان و اعضای گروه‌های مجازی که فراخوان روستاییان را ملاحظه کردند برگزار شد.

در ابتدای آیین راه‌اندازی این کانون نیز علیزاده معاون اجتماعی دانشکده با قدردانی از تعهد اهالی روستا و هیات امنای مسجد که بخشی از فضای مسجد را به کانون سلامت اختصاص دادند، اجتماعی‌سازی سلامت و درگیر نمودن اهالی روستا در سلامت خود وخانواده‌شان در قالب کانون سلامت همچنین شیوه عملکرد این کانون ها را تشریح کرد.

 

سپس دهیار و فعال اجتماعی روستا خلاصه‌ای از ویژگی های جمعیت‌شناختی روستا را برای اهالی و مهمانان تبیین کردند.

آموزنده با حضور در جایگاه سخنرانان از استقبال باشکوه مردم و معتمدین روستا تجلیل کرد. سپس ۱۰نفر از اهالی کاندیدای دبیری کانون شدند و فرآیند رأی‌گیری، قرائت آرا و معرفی دبیر و جانشین دبیر کانون با اجرا و نظارت مستقیم معاونت اجتماعی صورت پذیرفت.

 

گفتنی است کانون سلامت محله در روستای سادات آبادان نیز راه‌اندازی شد.

 

 

 

 

منبع: ایلنا