خودکشی ۲ شهروند سرپل ذهابی صحت ندارد

فرماندار سرپل ذهاب گفت: خبر انتشار یافته در برخی رسانه‌های محلی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر خودکشی ۲ دختر نوجوان در این شهرستان صحت ندارد.

به گزارش کودک پرس ، محبت جمالی نیا افزود: براساس استعلام های صورت گرفته از شهرستان و بررسی های به عمل آمده ، هیچ مورد اقدام به خودکشی در این شهرستان صورت نگرفته و خبر درج شده در برخی رسانه های محلی صحت ندارد.
روز گذشته خبری مبنی بر خودکشی ۲ دختر ۱۶ و ۱۷ ساله در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به علت فشارهای روحی در برخی شبکه های اجتماعی و رسانه های محلی منتشر شده بود.

فرماندار سرپل ذهاب همچنین در خصوص انتشار خبر مربوط به پیدا شدن گلوله توپ به جا مانده از دوران هشت سال دفاع مقدس در جریان ساخت یک واحد مسکونی در یکی از روستاهای این شهرستان در برخی شبکه های اجتماعی ، اظهار داشت: تاکنون گزارشی مبنی بر پیدا شدن گلوله توپ در هیچ یک از مناطق این شهرستان به هیچ نهادی اعلام نشده است.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.

 

 

 

 

منبع: ایرنا