جنینی که به شکلی عجیب در شکم خواهر دوقلویش رشد کرده است!+ تصاویر

یک دختر نوجوان فیلیپینی تمام زندگی‌اش را با قل دومی که به شکلی عجیب بر روی شکمش رشد کرده گذرانده است.

به گزارش کودک پرس ، یک دختر نوجوان ۱۴ ساله که تمام عمرش را با دست ها و انگشتانی بیرون زده از ناحیه سینه‌اش سپری کرد، قرار است به زودی کمک پزشکی دریافت کند.

«ورونیکا کمینگوئز» اهل ایلیگان در فیلیپین است و از زمان تولد با این دستها و انگشتان اضافی بر روی شکمش زندگی کرده است. در واقع این اندامی که بر روی شکم و سینه او قرار دارد متعلق به قل دوم اوست که به درستی رشد نکرده است. این دختر نوجوان حتی ناخن های قل دوم خودش را هم در تمام این سالها تمیز می کرده است.

اما ورونیکا از این پس می تواند یک زندگی معمولی داشته باشد؛ زیرا مردم محلی و مقامات این شهر پول لازم را برای جراحی او جمع آوری کرده اند. این دختر نوجوان قرار است برای جراحی و درمان به یک بیمارستان در کشور تایلند منتقل شود.

 

 

ورونیکا در این خصوص گفت: «زمانی که کوچک بودم، فکر می کردم که فقط یک پا است. اما همانطور که من بزرگ می شدم، این اندام اضافی هم با من رشد کرد. این دستان و انگشتان اضافی روی شکم من بسیار سنگین هستند و حرکت را برای من سخت می کند.»

مادر ورونیکا گفت: «دوقلو بودن در خانواده ما ارثی است. من در دوران بارداری تحت نظر پزشک نبودم؛ اما می دانستم که دوقلو باردار هستم. اما متأسفانه متوجه شدیم که یکی از قل ها به درستی رشد نکرده است».

پزشک ورونیکا اعلام کرد به راحتی با یک جراحی کوچک می توان این قسمت های اضافه را از روی قفسه سینه او حذف کرد.

 

 

 

منبع:‌ باشگاه خبرنگاران جوان