یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک یمنی دچار سوءتغذیه هستند

صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) با تاکید بر این که بیش از ۴۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال در یمن از سوتغذیه رنج می‌برند، اعلام کرد در نیمه اول سال جاری سوتغذیه ۱۰۹ هزار کودک در این کشور درمان شدند.

به گزارش کودک پرس ، مریل لینچ نماینده یونیسف در یمن روز در حساب رسمی توئیتر خود نوشته است که یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک یمنی دچار سوءتغذیه هستند.

یونیسف با تاکید بر این که بیش از ۴۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال در یمن از سوتغذیه رنج می‌برند، اعلام کرد در نیمه اول سال جاری سوتغذیه ۱۰۹ هزار کودک یمنی درمان شدند.

با گذشت بیش از سه سال از زمان آغاز جنگ در یمن، بحران در این کشور همچنان تشدید می‌شود. بیش از ۲۲ میلیون نفر یا سه چهارم جمعیت کشور به کمک و حمایت‌های بشردوستانه نیاز دارند.

۴/۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور حتی نمی‌دانند وعده بعدی غذایی خود را کجا خواهند خورد. این احتمال وجود دارد که تا پایان سال ۱۰ میلیون نفر دیگر در وضعیت مشابهی قرار گیرند.

 

از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۳ میلیون نفر خانه‌های خود را در یمن از دست دادند که ۲ میلیون نفر از آنان هنوز آواره هستند. شیوع بی سابقه بیماری‌هایی مانند وبا در یمن از آوریل ۲۰۱۷ بیش از ۱/۱ میلیون نفر را درگیر کرده است.

 

 

 

 

منبع: میزان