برگزاری سومین دوره آموزشی تربیت مربی کودک و نوجوان در استان اردبیل

سومین دوره آموزشی تربیت مربی کودک و نوجوان با محوریت نماز در استان اردبیل با حضور استاد اعزامی از مرکز تخصصی نماز قم برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، در این دوره پس از تلاوت آیات کلام الله مجید، عبدی مدیر ستاد این استان هدف از اجرای این دوره توانمند کردن روحانیان و مربیان بومی در زمینه نماز می باشد که شیوه‌های دعوت کودکان و نوجوانان و خانواده به نماز از مهمترین محور‌های آموزشی این کارگاه است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: این دوره به مدت ۱۶ ساعت و در دو مرحله قابل اجراست، که مرحله اول امروز با حضور نزدیک به ۴۰ نفر از روحانیون و مربیان در حال برگزاری است و مرحله دوم نیز با حضور همین افراد در آینده برگزار خواهد شد که لازم است روحانیون و مربیان استفاده مطلوب از این دوره را به دست بیاورند.

عبدی در ادامه افزود: سعی ما بر این است که در اجرای برنامه های ترویج توسعه فرهنگ اقامه نماز از اساتید و مربیان بومی خود استفاده کنیم و بنابراین لازم است مدرسین بومی از نظر مسائل دینی ,احکام, مسائل روز و به ویژه نماز اطلاعات علمی خود را بالا برده و خود را آماده تر کنند تا بتوانند به مسائل و شبهاتی که در جامعه مطرح می شود پاسخ بدهند.

 

در ادامه این دوره، حجت الاسلام والمسلمین شیخ فروتن استاد اعزامی از مرکز تخصص نماز قم در مورد شیوه های دعوت فرزندان به نماز و سایر اقشار و همچنین بحث  توحید و چگونگی آشنایی فرزندان و کودکان و نوجوانان با آن و ارتباط معنوی با خدای تبارک و تعالی مطالبی ارائه داد و افزود: در شیوه دعوت به نماز باید نرمخویی و مهربانی را سرلوحه خود قرار دهیم و از لجاجت و زور پرهیز کنیم زیرا که به کار بردن دوتای اولی بهتر جواب خواهند داد.

 

 

 

 

منبع: ستاد اقامه نماز