تاسیس نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان منطبق بر الگوی آموزشی هند

مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت کار از راه‌اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان منطبق بر الگوی موسسه توسعه کارآفرینی هند خبر داد و گفت: این طرح تاپایان سال در ۱۵استان دیگر به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، رحیم سرهنگی با اشاره به تاسیس نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان در کشور همزمان با روز ملی کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای گفت: باشگاه کارآفرینان نوجوان با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفتر توسعه کارآفرینی این وزارتخانه، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مرکز رشد کارآفرینی آموزش و پرورش مشهد (مرکاپ) راه اندازی شد.

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این باشگاه که بر اساس الگوی آموزشی موسسه توسعه کارآفرینی هند طراحی و بومی سازی شده است، توانمندسازی و مهارت افزایی دانش آموزان دختر و پسر در دو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ و ۱۵ تا ۱۸ سال خواهد بود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با تاسیس این باشگاه در یک دوره دو ساله نگرش کارآفرینانه و افزایش خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس در بین دانش آموزان تقویت می شود.

 

مدیر کل توسعه کارآفرینی وزارت کار با بیان اینکه مراسم افتتاحیه باشگاه امروز مصادف با روز مهارت و کارآفرینی در شهر مقدس مشهد برگزار شد گفت: باشگاه کارآفرینان نوجوان به عنوان یک طرح ملی به صورت پایلوت از تاریخ ۶ تا ۱۱ مرداد ماه در شهر مشهد فعالیت می کند و با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده امید است تا پایان سال در ۱۵ استان دیگر کشور نیز راه اندازی شود.

 

 

 

 

منبع: مهر