طراحی نخستین تبلت ویژه کودک و نوجوان توسط شرکت دانش‌بنیان ایرانی

نخستین تبلت ویژه کودک و نوجوان ایرانی توسط یک شرکت دانش‌بنیان داخلی طراحی و تولید شد و از طریق آن کنترل مسالمت‌آمیز فرزندان در دنیای مجازی امکان‌پذیر است.

به گزارش کودک پرس ، یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شد نخستین تبلت کودک و نوجوان ایرانی را طراحی و تولید کند که این محصول با رنگ‌بندی و حال و هوایی مخصوص این گروه سنی این امکان را به والدین می‌دهد که مدت زمان استفاده از تبلت، زمان و میزان استفاده از یک اپلیکیشن، بازی، شبکه‌های اجتماعی، اینترنت و همچنین لیست تماس‌های تلفنی فرزندانشان را مدیریت کنند.
تمام این ویژگی‌ها را والدین می‌توانند بنا به شرایط و دیدگاه خود و شرایط سنی فرزندانشان، بر روی «نارتب» تنظیم کنند.

هدف از طراحی و تولید این محصول که خط تولید آن در شهر خرمشهر فعال است، امکان نظارت صحیح و اصولی والدین بر فعالیت‌های فرزندانشان در فضای مجازی بوده است، چراکه محدودیت‌ها و ممیزی خاصی در این فضا حاکم نیست و با توجه به رشد فناوری و گرایش کودکان و نوجوانان به این تکنولوژی‌ها والدین همواره از این بابت دغدغه دارند.

امکان تعریف همزمان چهار کاربر بر روی نارتب که می‌تواند والدین و سه فرزند در گروه‌های سنی مختلف را شامل شود از امتیازهای این محصول است.
همچنین این دستگاه با یک سیم‌کارت انارستانی مخصوص کودک و نوجوان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که این سیم‌کارت نیز قابلیت‌های ویژه‌ی متناسب با گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال دارد.

اپلیکیشن اکتشافات علوم LabCamera و آنتی‌ویروس بیت‌دیفندر با اشتراک معتبر یک‌ساله رایگان روی این دستگاه به‌صورت پیش‌فرض نصب شده‌اند.

نارتب هم‌اکنون در بازارهای سنتی اغلب نقاط کشور موجود است و در دیجی‌کالا، Kala.ir، Tablet.ir و … نیز به‌صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار دارد.
شرکت دانش‌بنیان توسعه راهکارهای هوشمند امین با همت تعدادی از جوانان تحصیل‌کرده حوزه آی‌تی از دو سال قبل آغاز به کار کرد و بهمن‌ماه سال گذشته این محصول را برای بار اول تولید و پس ‌از آن اصلاحاتی روی آن انجام داد.

غرفه این شرکت در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۸ از روزهای ششم تا نهم مردادماه ۹۷ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران میزبان والدینی است که دغدغه امنیت فرزندانشان را در دنیای پرشتاب فناوری دارند.

 

 

 

 

منبع: پانا