موقعیت فعلی شما : خانه/پزشکی و سلامت/کودک پلاس
16567
18 اسفند 1395
مرگ ۱.۷ میلیون کودک در محیط های آلوده

به گزارش کودک پرس، طبق دو گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی فاکتورهای محیطی نظیر آلودگی هوا در فضاهای باز و بسته، دود دست دوم سیگار، آب ناسالم، فقدان فاضلاب، و بهداشت ضعیف موجب مرگ ۱.۷ میلیون کودک در سال می شود.   اسهال، مالاریا و ذات الریه بخش بزرگی از علل شایع مرگ و میر در […]

به گزارش کودک پرس، طبق دو گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی فاکتورهای محیطی نظیر آلودگی هوا در فضاهای باز و بسته، دود دست دوم سیگار، آب ناسالم، فقدان فاضلاب، و بهداشت ضعیف موجب مرگ ۱.۷ میلیون کودک در سال می شود.

 

اسهال، مالاریا و ذات الریه بخش بزرگی از علل شایع مرگ و میر در میان کودکان ۱ ماه تا ۵ سال بشمار می آید، اما از طریق اقداماتی برای بهبود محیط زیست مانند سوخت های پاک برای پخت و پز و دسترسی به آب سالم می توانند قابل پیشگیری باشند.

 

به گفته دکتر مارگارت چان، مدیرکل سازمان مزبور، «سیستم ایمنی و اعضای در حال رشد این کودکان و بدن و مجاری هوای کوچک آن ها را بیشتر در مقابل هوا و آب آلوده آسیب پذیر می کند.»

 

همچنین در این گزارش هشدار داده شده است که قرارگیری در معرض آلودگی هوا در دوره کودکی ممکن است موجب افزایش ریسک بیماری قلبی، سکته و سرطان در طول عمر شود.

 

 

 

منبع:    بی باک

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین