موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل/دسته بندی نشده
16512
14 اسفند 1395
مدارس ویژه داعش در آنکارا

به گزارش کودک پرس، گروهک تروریستی داعش از یک ساختمان اداری در آنکارا پایتخت ترکیه برای آموزش شبه نظامیان کودک و نوجوان استفاده می‌کنند. یک دادستان در آنکارا طی کیفرخواستی گفته است که این ساختمان تحت پوشش یک مسجد عمل می‌کند و این گروه از طبقات سوم، چهارم و پنجم این ساختمان واقع در محله اولوکانلار […]

به گزارش کودک پرس، گروهک تروریستی داعش از یک ساختمان اداری در آنکارا پایتخت ترکیه برای آموزش شبه نظامیان کودک و نوجوان استفاده می‌کنند. یک دادستان در آنکارا طی کیفرخواستی گفته است که این ساختمان تحت پوشش یک مسجد عمل می‌کند و این گروه از طبقات سوم، چهارم و پنجم این ساختمان واقع در محله اولوکانلار آنکارا برای تعلیم سربازان جوان داعشی استفاده می‌کنند.

 

در این کیفرخواست آمده است: آن‌ها سعی دارند دوره‌های آموزشی‌شان را در اماکنی چون مساجد یا مراکز آموزشی و تعلیمی راه اندازی شده توسط خودشان ارائه دهند. آن‌ها قوانین یا مدارس ترکیه را قبول نداشته و دانش آموزانشان را به مدارس دولتی نمی‌فرستند.

 

در حالی که دولت ترکیه کشورهای دیگر را ترویج تروریسم در جهان متهم می‌سازد، به نظر می‌رسد که داعشی‌ها در آنکارا پایتخت این کشور مقرهای آموزشی راه اندازی کرده‌اند.

 

این دادستان ترکیه از ۲۰ تن از مظنونین ایجاد این مدرسه داعشی در آنکارا به جرم «مشارکت در یک سازمان تروریستی مسلح» شکایت کرده و همچنین اعلام کرده است که این گروه در مساجد مختلف در آنکارا از جمله محله‌های کوبوک، سینکان و آلتینداگ نیز فعالیت‌هایی داشته است.

 

در تفتیش منازل مظنونین کارت‌های گزارش درسی دانش آموزان به زبان عربی یافت شد. در این ساختمان همچنین تعداد زیادی کتب ممنوعه، گزارش‌های درسی و پرچم‌های داعشی کشف شد. به نظر می‌رسد طبقه چهارم این ساختمان برای آموزش زنان بوده است که در آن ۲۲ دختر در رده‌های سنی ۱۰-۱۸ ساله برای انجام عملیات‌های انتحاری آموزش می‌دیده‌اند.

 

 

منبع:   خبرگزاری حوزه

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین