16509
14 اسفند 1395
سال 96 و افتتاح بخش کودک باغ کتاب

به گزارش کودک پرس، سید مجید حسینی، مدیر باغ کتاب، درباره افتتاح رسمی باغ کتاب تهران گفت: در حال حاضر بخش کودک و نوجوان که بزرگترین بخش باغ کتاب است آماده بهره‌برداری است، همچنین بخش‌های محیطی آن شامل سالن‌های کنفرانس نیز آماده شده است و سومین بخش مراکز علم است که تا خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد. […]

به گزارش کودک پرس، سید مجید حسینی، مدیر باغ کتاب، درباره افتتاح رسمی باغ کتاب تهران گفت: در حال حاضر بخش کودک و نوجوان که بزرگترین بخش باغ کتاب است آماده بهره‌برداری است، همچنین بخش‌های محیطی آن شامل سالن‌های کنفرانس نیز آماده شده است و سومین بخش مراکز علم است که تا خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی افزود: «باغ علم» یکی از بخش‌های اصلی باغ کتاب است. در این مکان کودکان و نوجوانان با بازی‌های آموزشی با کاربردهای علمی آشنا می‌شوند و در مجموع این چند هزار متر مرکز علم بزرگترین مرکز علمی کودکان و نوجوانان در کشور است که برای اولین بار در کشور افتتاح می‌شود.

 

حسینی ادامه داد: در این مرکز، کودکان در رده‌های سنی مختلف از ۲ تا ۸ سال با خلاقیت‌های علمی و کتاب‌های مربوط به خود آشنا می‌شوند، بخش دیگر کودکان ۸ تا ۱۲ سال است که در این بخش کودکان با بخش‌های جدیدتری از حوزه علم یعنی انرژی، بدن انسان، محیط‌های شهری و زیستی آگاه خواهند شد و بخش دیگر ۱۲ سال به بالا است که دستاوردهای علمی ایران اعم از نانو و هسته‌ای را خواهند دید.

 

وی در ادامه عنوان کرد: این بخش‌ها مطابق با استانداردهای جهانی است و در کنار این مجموعه‌ها تعدادی سینما، تئاتر و فروشگاه کتاب نیز طراحی شده است تا کودکان بتوانند به تماشای فیلم‌ها و نمایش‌های علمی بنشینند و همچنین کتاب‌های مورد علاقه خود را خریداری کنند. فروشگاه کتاب این بخش، ۲۵ هزار متر بوده که بزرگترین فروشگاه کتاب در سطح کشور و خاورمیانه است.

 

حسینی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ باغ کتاب تهران با مدارس گفت: جشنواره «یاد یار مهربان» که ۱۲۰ هزار دانش‌آموز را زیر پوشش دارد، ارتباط تنگاتنگی با مدارس داشته و در این راستا دانش‌آموزان کتاب‌هایی را به انتخاب خودشان هدیه می‌گیرند و از سوی دیگر این دانش‌آموزان عضو «باشگاه کتاب مدرسه» هستند و این تعداد دانش‌آموز بخش اولیه بازدیدکنندگان را شامل می‌شوند و چون این دانش‌آموزان پایه هفتم و هشتم هستند، سایر مقاطع نیز اضافه خواهند شد.

 

مدیر باغ کتاب تهران یادآور شد: افتتاح رسمی باغ کتاب تهران به صورت فاز به فاز است و اولین فاز آن که بخش کودک و نوجوان است اردیبهشت یا خردادماه سال آینده افتتاح می‌شود و این بخش در حال تجهیز است.

 

 

 

منبع:   خبرگزاری بین المللی قرآن

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین