داوری مشکوک داور ارمنی و شکست قهرمان نوجوان کشتی ایران

مسئولان تیم ایران نسبت به قضاوت داور ارمنی در دیدار رده‌بندی وزن ۴۵ کیلوگرم کشتی فرنگی نوجوانان جهان که به باخت ۲ بر صفر فرنگی کارایران مقابل حریف بلغاری منجر شد شدیدا اعتراض کردند.

به گزارش کودک پرس ، پس از باخت ۲ بر صفر امیررضا ده‌بزرگی مقابل ادموند آرمن نازاریان فرزند آرمن نازاریان نابغه سابق و ارمنی کشتی جهان، حسن بابک مدیر تیم ملی کشتی فرنگی شدیدا با فریاد نسبت به نحوه قضاوت داور ارمنی اعتراض کرد و با فریاد خطاب به وی گفت: «چقدر بابت این قضاوت از نازاریان پول گرفتی؟»

داور ارمنی زمانی که قصد داشت به سمت جایگاه داوران برود نیز با اعتراض و واکنش تند محمدابراهیم امامی داور المپیکی کشتی ایران مواجه شد و توضیحاتی را به وی ارائه کرد و سپس با حالتی عصبانی سر جای خود نشست.

این در حالی بود که نازاریان نیز در سالن مسابقات بود و حتی مدال‌های یکی دیگر از اوزان برگزار شده را با حضور در کنار سکوی قهرملنی نیز به کشتی گیران تقدیم کرد.

 

آرمن نازاریان نابغه سابق کشتی جهان که ارمنستانی است ابتدا برای این کشور مدال طلای المپیک ۹۶ و ۲ نقره جهان را کسب کرد اما در ادامه برای بلغارستان کشتی گرفت و طلای المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و ۳ طلا و ۳ برنز جهان را کسب کرد.

 

 

 

 

منبع: آنا