درپی ۵ واژگونی خودرودر بویراحمد یک دختر نوجوان کشته و ۱۹نفر مصدوم شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درپی پنج واژگونی خودرو در شهرستان بویراحمد یک دختر نوجوان یازده ساله کشته و ۱۹ نفر دیگر در این واژگونی خودروها دچار مصدومیت شدند.

به گزارش کودک پرس ، جلال پوران فرد اظهار داشت: این حوادث از ساعات اولیه بامدادی روز گذشته (دوشنبه ۱۸ تیرماه ۹۷ ) تا ساعت ۹شب به وقوع پیوستند.

وی افزود: تلخ ترین حادثه روز گذشته تصادف دوم به لحاظ ساعت و زمان واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ در ساعت ۹ و۳۰ دقیقه صبح در روستای سپیدار که با انحراف از خیابان و برخورد با پایه برق، یک دختر ۱۱ساله در دم جان باخته بوده است و برای راننده خودرو توسط اورژانس سپیدار اقدامات اولیه پزشکی انجام و با توجه به شدت جراحات و اورژانسی بودن مصدوم، تقاضای بالگرد شد.
پوران فرد بیان کرد: این مصدوم در مسیر راه به اورژانس هوایی یاسوج تحویل و به بیمارستان شهید بهشتی انتقال داده شد.
وی عنوان کرد: همچنین روز گذشته دومین سورتی پرواز اورژانس هوایی یاسوج برای مصدوم سقوط از درخت بود که بعد از ارائه خدمات درمانی لازم به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: واژگونی خودروی پژو ۴۰۵ در تنگ مهریان هم پنج مصدوم در پی داشت.
وی عنوان کرد: واژگونی خودروی تیبا در محور یاسوج به سی سخت نیز در روستای ده بر آفتاب چهار مصدوم برجا گذاشت.

پوران فرد افزود: تصادف در دمچنار با واژگونی پراید با ۲ مصدوم به وقوع پیوست،که از مجموع ۱۳ مصدوم در این حواث ۲ مصدوم درمان سرپایی و ۱۱نفر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.
واژگونی خودروی وانت پراید در محور یاسوج به اصفهان (حوالی روستای نده) در ساعت ۹شب گذشته نیز هفت نفر دیگر را راهی بیمارستان کرد.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

 

 

 

منبع: ایرنا