قهرمانی همزمان آزاد و فرنگی‌کاران نوجوان، پس از ۲۲ سال

تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان قهرمان زودهنگام رقابت‌های جهانی این رشته در کرواسی شد.

به گزارش کودک پرس ، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از روز جمعه ۱۵ تیرماه در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد و کشتی‌گیران کشورمان تاکنون به یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز در پنج وزن نخست دست یافته‌اند.
همچنین نمایندگان کشورمان در پنج وزن دوم توسط شاهین بداغی و محمد نصرتی در اوزان ۶۰ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. و امیررضا ده بزرگی در وزن ۴۵ کیلوگرم نیز در دیدار رده‌بندی حضور دارد و این فرنگی‌کاران نوجوان کشورمان امشب به مصاف حریفان خود می‌روند.

با توجه به نتایج کسب شده توسط فرنگی‌کاران نوجوان کشورمان، قهرمانی تیم ملی کشتی کشورمان در این رقابت‌ها مسجل شده است.

باتوجه به قهرمانی تیم آزاد نوجوانان کشورمان در این مسابقات، دو تیم آزاد و فرنگی نوجوانان ایران پس از ۲۲ سال (پس از سال ۱۹۹۶ تهران) به‌طور همزمان و برای دومین بار قهرمان رقابت‌های جهانی شدند.

 

نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیررضا ده‌بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با الیاس یانداروف از روسیه با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، ده بزرگی به گروه بازنده‌ها رفت وی در این گروه خوسانخون یونوشخونوف ازبکستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده‌بندی شد. ده‌بزرگی در این دیدار با ادموند نازاریان از کشور بلغارستان پیکار خواهد کرد.
در وزن ۵۱ کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک از سد واچیک ساکیان از روسیه گذشت وی در دور بعد مقابل موکرمین آکتاس از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر ترک در دور بعد، محمدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم شاهین بداغی در دور اول فیلیپ مومی از آمریکا را با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل ولادیسلاو کاراسیف از روسیه با نتیجه ۱۴ بر صفر پیروز شد. بداغی در دور سوم با نتیجه آدام حاجی زادا از آذربایجان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۶ بر یک از سد پراویش از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بداغی فرداشب در دیدار فینال به مصاف سرهات کایریک از کشور ترکیه می‌رود.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمدمهدی هداوند در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سیمون بورکنهاگن از سوئد را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب استپان استارودوبتسیف از روسیه شد و با توجه به شکست این حریف روس در دور بعد، هداوند از مسابقات حذف شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمد نصرتی در دور اول مقابل آرتور وق از مجارستان با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم با نتیجه و در صورت پیروزی در این دور در دور بعد با نتیجه ۳ بر یک عثمان آیایدین از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز مقابل ایگناس بوکایوسکاس از لیتوانی با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نصرتی در این با نتیجه ۳ بر صفر لاشا تویلدیانی از گرجستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نصرتی در این دیدار با الکسی میلیشین از روسیه مبارزه خواهد کرد.

 

 

 

 

منبع: روزنامه خبر ورزشی