موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
16444
25 بهمن 1395
جام باشگاه های کتابخوانی شهرستان ری

به گزارش کودک پرس، این مربیان در سه ماهه پایانی سال ۹۵ با تشکیل۲۱۳ باشگاه کتابخوانی در مدارس، موفق شدند فضای مطالعه و کتابخوانی را گسترش دهند.   در جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ۲۲۷ نسخه نامه به نویسنده، ۱۲۵ حلقه فیلم ۵۰ ثانیه ای و […]

به گزارش کودک پرس، این مربیان در سه ماهه پایانی سال ۹۵ با تشکیل۲۱۳ باشگاه کتابخوانی در مدارس، موفق شدند فضای مطالعه و کتابخوانی را گسترش دهند.

 

در جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ۲۲۷ نسخه نامه به نویسنده، ۱۲۵ حلقه فیلم ۵۰ ثانیه ای و ۶۴ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید و برگزیدگان نیز همزمان با سایر استان های کشور به دبیرخانه مرکزی مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شد.

قرار است در مراسمی با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان شهرستان ری در اسفند ماه از ۷۰ مربی نمونه تجلیل شود.

گفتنی است، برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که از ابتدای آذرماه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

این جشنواره یکی از دستاوردهای طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بوده و شهرستان ری یکی از ۱۵ شهر کشور است که در طرح ملی جام باشگاه های کتابخوانی مشارکت دارد و برای این امر ۲۵۰۰ جلد کتاب به باشگاه های کتابخوانی شهرستان ری اهدا و جلسات آموزشی و توجیهی فراوانی با ۱۷۰ مربی و همچنین مسئولان و نهاد های مربوطه برگزار شد.

برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است.

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین