۲۵درصد خیرین مدرسه‌ساز کشور را بانوان تشکیل می‌دهند

مسؤول شورای بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه هنوز با کمبود سرانه فضای آموزشی مواجه هستیم، گفت: ۲۵درصد خیرین مدرسه‌ساز کشور را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش گروه اجتماعی کودک پرس، خدیجه نیزاری مسؤول شورای بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان با بیان اینکه ۵۲۰۰ بانوی نیکوکار در کشور در زمینه مدرسه‌سازی فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: این رقم معادل ۲۵ درصد از ۳۰ هزار نیکوکار مدرسه‌ساز در کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه میانگین مشارکت مردم در مدرسه‌سازی در کشور ۳۰ درصد است، افزود: این رقم در استان سمنان بالغ‌ بر ۵۰درصد را شامل می‌شود که نشان می‌دهد مشارکت خیرین در زمینه مدرسه‌سازی این خطه رو به افزایش است.

مسؤول شورای بانوان خیّر مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه در استان سمنان از میزان ۳۷۷ خیّر مدرسه‌ساز، ۹۹ نفر بانوان هستند، گفت: حضور بانوان در مشارکت‌های اجتماعی با اهداف خیر می‌تواند تا حدود بسیاری به اتمام پروژه‌ها کمک کند لذا از خانواده تقاضا داریم به این اجتماع‌ها ورود جدی‌تری داشته باشند.

نیزاری با بیان اینکه به دنبال جلب مشارکت نه تنها بانوان بلکه همه افراد به حوزه مدرسه‌سازی هستیم، تصریح کرد: سیاست‌های ترغیب افراد به کار خیر از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار ما قرار دارد تا بتوانیم سهم بیشتری از افراد را وارد این عرصه کنیم.

 

وی با بیان اینکه مدرسه‌سازی علاوه بر ثواب معنوی باعث آموزش نسل جدید می‌شود، افزود: علی‌رغم پیشرفت‌های روز افزونیم هنوز در ایران با کمبود سرانه فضای آموزشی مواجه هست که نشان می‌دهد در آغاز راه مدرسه‌سازی قرار داریم و برای تحقق بهره‌مندی همه کودکان از آموزش باید همه نهادها و مسؤولان و خیرین مشارکت جدی‌تری داشته باشند.