درخشش نشان برنز آسيا بر سينه دووميدانی‌كار قم

دووميدانی‌كار ملي‌پوش استان قم با درخشش در پيكارهای قهرمانی پسران نوجوان آسيا موفق به كسب نشان برنز اين مسابقات شد.

به گزارش کودک پرس ، مهدی رضایی یکی از استعدادها و نخبه‌های دوومیدانی استان قم است که در ترکیب تیم ملی نوجوانان ایران به رقابت‌های ۲۰۱۸ قهرمانی آسیا اعزام شد، مسابقاتی که جنبه انتخابی المپیک نوجوانان جهان را داشت و کسب مدال در آن از اهمیت بالایی برخوردار بود.

ملی‌پوش دوومیدانی استان قم و کشورمان در این رقابت‌ها با هدف کسب سهمیه حضور در مسابقات دوومیدانی المپیک ۲۰۱۸ نوجوانان جهان برابر حریفان خود در رشته ۱۰۰ متر به میدان رفت و با عملکردی قابل تقدیر در ثبت رکورد ۱۰ ثانیه و ۸۱ صدم ثانیه موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز شد.

 

در این مسابقات محمدرضا رحمانی‌فر در پرتاب دیسک، مهدی رضایی در ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر، حسین بیزار در پرش ارتفاع،سیدمحسن حسینی در پرش ارتفاع، حمیدرضا کیا و سیدمبین مداحی در پرش سه‌گام، علی فتحی‌گنجی در پرتاب نیزه، سبحان احمدی و لیلا جوانمرد در ۸۰۰ متر به همراه تکتم دستاربندان در ۱۵۰۰ متر ۱۰ ملی‌پوش تیم اعزامی دوومیدانی نوجوانان ایران بودند.

این در شرایطی است که علی رضایی رئیس هیات دوومیدانی استان قم و مسوول کمیته رده‌های پایه فدراسیون دوومیدانی نیز به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی نوجوانان ایران عضویت داشت و در واقع از قم دو نماینده در پیکارهای ۲۰۱۸ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک نوجوانان جهان حاضر بودند.

 

اعزام علی رضایی و مهدی رضایی به نمایندگی از استان قم در حالی صورت گرفت که قرار بود یکی دیگر از چهره‌های شاخص دوومیدانی قم یعنی علی قاسم‌بابایی نیز در رشته‌های ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر به این مسابقات برود اما قاسم‌بابایی با بداقبالی در مرحله نهایی اردوی تدارکاتی تیم ملی در گرگان دچار آسیب‌دیدگی شد و از همراهی تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات آسیایی بازماند.

 

 

 

منبع: فارس