موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
16430
25 بهمن 1395
اسوه های دفاع مقدس به کودک و نوجوان معرفی شوند.

به گزارش کودک پرس، سرهنگ رسول جلایی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان ، ۲۴ بهمن دراختتامیه جشنواره دفاع مقدس تحت عنوات« قاصدک ها» که در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار شد اظهارکرد: برنامه ریزی و فعالیت در حوزه کودک و نوجوان نشاط آفرین است. وی با […]

به گزارش کودک پرس، سرهنگ رسول جلایی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان ، ۲۴ بهمن دراختتامیه جشنواره دفاع مقدس تحت عنوات« قاصدک ها» که در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان برگزار شد اظهارکرد: برنامه ریزی و فعالیت در حوزه کودک و نوجوان نشاط آفرین است.

وی با بیان اینکه دل بستن به مادیات و پرداختن به حاشیه در دنیای کودکی وجود ندارد گفت: محافل کودک و نوجوانان محافل بسیار شاد و مفرحی بوده و برنامه ریزی در این بخش بسیار اثر بخش است.

جلایی اذعان کرد: معرفی اسوه های دفاع مقدس برای اقشار مختلف جامعه به خصوص کودک و نوجوان ضریب اطمینان حفاظت از الگوهای جنگ و شهادت را در  جامعه افزایش خواهد داد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های  دفاع مقدس گیلان خاطر نشان کرد: شرایط  خاص روحی و روانی دوران نوجوانی و کودکی، بدور بودن از فریب کاری و دورویی از دلایل پذیرش ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس در این دوران شیرین و پرهیاهو است.

وی افزود: بازتاب رضایت مندی  و پیام رسانی در دوران کودکی و نوجوانی بیش از دیگر دوره های سنی است.

جلایی با تاکید بر اینکه از فرصت ها و ظرفیت های دوران کودکی و نوجوانی باید در راستای حفاظت از ارزش های دینی، مذهبی و آرمان های  انقلاب اسلامی  بهره مند شد گفت: متاسفانه شاهد فرصت سوزی  در این بخش هستیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: به جهت کم کاری و غفلت در حوزه کودک و نوجوان آسیب های جدی بر پیکره جامعه وارد خواهد شد.

وی افزود: نگاه به زیرساخت های مدیریت و برنامه ریزی در بخش کودک و نوجوان از مقوله های مهمی است که باید مسئولان و متولیان فرهنگی بدان توجه  ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل بنیاد حفظ  آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: انتقال نمادهای ارزشی، فرهنگ اصیل ایرانی و ارزش های دفاع مقدس در قالب نوشتاری و دیداری و قابل درک در سطوح سنی کودکان و  نوجوانان باشد.

جلائی تصریح کرد: بی توجهی و کم کاری به زیر ساخت های فرهنگی حوزه کودک و نوجوان آسیب های اجتماعی را افزایش داده و در آینده باید هزینه های بالای برای جبران این بی توجهی ها پرداخت کرد که تاثیر و نتیجه مطلوبی  نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری شبستان

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین