۴۷۹ خانوار چند قلویی در کردستان از بهزیستی خدمات می‌گیرند

مدیرکل بهزیستی کردستان گفت: در حال حاضر ۴۷۹ خانواده دارای فرزندان چند قلو با یک هزار و ۶۰ کودک زیر پوشش این نهاد بوده و از خدمات حمایتی و کمک‌های بهزیستی بهره‌مند هستند.

به گزارش کودک پرس ، صباح قریشی اظهار داشت: از این تعداد، ۳۸۰ خانواده دارای دو قلو، ۹۶ خانواده دارای سه قلو و سه خانواده دارای چهار قلو زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

وی با اشاره به ارائه خدمات به این خانواده ها افزود: سال گذشته ۸ هزار و ۵۴۴ قوطی شیر خشک برای این نوزادان تهیه و در میان خانواده های آنان توزیع شد.
مدیرکل بهزیستی کردستان با بیان اینکه در زمینه خدمات رسانی، خانواده های سه قلو و چهار قلو در اولویت هستند، تاکید کرد: پارسال در مجموع حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به خانواده های دارای فرزندان سه و چهار قلو در کردستان کمک مالی شده است.

قریشی میانگین کمک مالی سالیانه به هر کدام از این خانواده ها توسط بهزیستی را ۲۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: علاوه بر این، در طول سال کمک های موردی جهت تامین هزینه های ضروری به این خانواده ها صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه خانواده های دارای فرزند چندقلو برای بهره مندی از این کمک ها می توانند به بهزیستی محل سکونت خود مراجعه کنند، گفت: این نهاد پس از بررسی درخواست خانواده ها و تایید آن، خدمات خود را به آنها ارائه می دهد.

۱۱۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت استان است.

 

 

 

منبع: ایرنا