شهادت ۲ کودک خردسال در سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپاره اعضای کومله

در کتاب «روزشمار وقایع تروریستی ایران» آمده است: در روز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۵۹ بر اثر انفجار بمب در مقابل استانداری سنندج، ۱ نفر از مردم عادی شهید و ۲ نفر زخمی شدند.

به گزارش کودک پرس ، در هفته‌های اخیر عناصر ضدانقلاب و معاندین با همراهی برخی مزدوران داخلی‌شان در فضای مجازی، پروژه تطهیر و مظلوم جلوه دادن، یک عنصر تروریستی به نام «رامین حسین‌پناهی» عضو گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله را کلید زده‌اند.

نام «کومله» را باید مترادف با «داعش» دانست؛ گروهکی تجزیه‌طلب و ضدایرانی که اعضایش در آدم‌کشی و جنایتکاری چیزی کمتر از داعشی‌ها نداشته و ندارند. اعضای این گروهک در مقطعی بویژه در دهه ۶۰ وحشیانه‌ترین جنایات را علیه مردم شمالغرب کشور مرتکب می‌شدند؛ از سربریدن تا شمع آجین کردن و سوزاندن.

 

نگاهی گذرا به جنایت‌ها و شرارت‌های گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله، عمق دشمنی سرکردگان و عناصر این گروهک با مردم ایران و مردم انقلابی کردستان را عیان می‌کند. در ذیل به گوشه‌ای از جنایت کومله‌ای‌ها یعنی همکاران رامین حسین‌پناهی اشاره شده است.

 

شهادت دو کودک خردسال در سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپاره اعضای کومله

در کتاب «روزشمار وقایع تروریستی ایران» آمده است: در روز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۵۹ بر اثر انفجار بمب در مقابل استانداری سنندج، ۱ نفر از مردم عادی شهید و ۲ نفر زخمی شدند.

۱ بمب دیگر نیز که در زیر پل مقابل استانداری کار گذاشته شده بود، کشف و خنثی شد.

مسئولیت این انفجار و بمب‌گذاری را گروهک کومله و چریک‌های فدایی خلق پذیرفتند.

 

۲ انفجار دیگر یکی در خانۀ یکی از پیشمرگان مسلمان کرد و دیگری در شهربانی شهر سنندج رخ داد که خسارات مالی زیادی به بار آورد. مسئولیت این انفجار‌ها را نیز گروهک کومله و چریک‌های فدایی خلق پذیرفتند. ۱ دانش‌آموز پایۀ اول ابتدایی به‌نام عباس ملک‌محمدی به‌همراه برادر کوچکش فرهاد ملک‌محمدی در سنندج بر اثر اصابت ترکش خمپاره عناصر ضدانقلاب به شهادت رسیدند.

 

 

 

منبع: میزان