164078
۱۶ تیر ۱۳۹۷
کریمی تصریح کرد:

خانواده؛ مهم‌ترین هسته جامعه

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده مهم‌ترین هسته جامعه است که اگر این هسته آسیب ببیند قطعا جامعه آسیب می‌بیند، شاید غفلت ما از کار فرهنگی روی دختران نوجوان باعث شده شاهد ناهنجاری اجتماعی در جامعه باشیم.

به گزارش کودک پرس ،  علی‌اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، شامگاه پنجشنبه، ۱۴ تیر در مراسم افتتاحیه مرکز ریحانه طلوع اراک گفت:همه شاهد هستیم که نهاد‌های فرهنگی در جامعه زحمت زیادی متحمل می‌شوند، بازگشت دوباره به ارزش‌های مقدس و موثر در کشور در شرایط حاضر کارگشاست.

وی تصریح کرد: مسایل و مشکلات منطقه کوی امام علی(علیه‌السلام) زیاد است. این منطقه دریای استعداد است و از این دریا می‌توان مرواریدهای با ارزشی پیدا کرد. این منطقه ۱۰۰ شهید به انقلاب و اسلام تقدیم کرده است.
کریمی ادامه‌ داد: امید است فعالین مرکز ریحانه طلوع بتوانند نیروهای ارزشی و انقلابی را جذب و به جامعه تحویل دهند. این منطقه یکی از کانون‌های حمایت انقلاب، نظام و ارزش‌هاست. تلاش‌های زیادی در سال‌های گذشته برای بهبود شرایط زندگی مردم این منطقه از لحاظ شرایط زندگی، زیرساخت‌ها و ارایه خدمات انجام داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: تجربه نشان داده است افزایش صرف امکانات مادی نجات‌بخش نیست. ایمان و باوری که درون ما شکل گرفته است حیات طیبه‌ای را برای ما به ارمغان آورده است. خیلی از افراد در نعمت هستند اما نه خودشان لذت می‌برند نه برای اطرافیان مفید هستند.
کریمی با تأکید بر اینکه نباید از استعدادهای وافر جوانان این مناطق غافل ماند، تصریح کرد: برای شناسایی و پرورش استعدادها باید تلاش کرد. مجموعه ریحانه طلوع تمرکز خود را بر دختران نوجوان قرار داده است. نوجوانان سرمایه‌های عظیم اجتماعی هستند که نباید اجازه هرز رفتن را داد.

وی خانواده را مهم‌ترین هسته جامعه دانست و گفت: اگر این هسته آسیب ببیند قطعا جامعه آسیب می‌بیند، شاید غفلت ما از کار فرهنگی روی دختران نوجوان باعث شده شاهد ناهنجاری اجتماعی در جامعه باشیم.

کریمی اظهار کرد: گاه کار فرهنگی را در ابزار پیشرفته سمعی بصری می‌بینیم، البته امکانات باید باشد ولی تجربه نشان می‌دهد کارخانه بزرگ انسان‌سازی بر انبوه امکانات مادی بنا نشده است. در انقلاب اسلامی اقشار ضعیف همیشه پابکار بودند.
وی تصریح کرد: باید به گذشته بازگردیم و کار را به مردم بسپاریم اقیانوس ملت هر غیر‌ممکنی را ممکن خواهد ساخت. مردم بزرگترین سرمایه و پشتیبان نظام هستند و امید است مسؤلان قدردان این نعمت باشند. امروز مطالبات به حقی بین مردم رواج دارد که کمتر گوشی آن را می‌شنود و پاسخ منطقی می‌دهد ولی مردم با تشکیل چنین نهادهایی نشان می‌دهند که همچنان بر سر تعهدات خود هستند.

 

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه با روحیه جهاد‌سازندگی به روستاها برویم، اظهار کرد: کانون فرهنگی مساجد به دست جوانان احیا شود، مشکلات این منطقه جز با کار فرهنگی عمیق و اغنایی حل نمی‌شود. مشکلات با پلیس حل نمی‌شود باید تلاش کرد پایگاه فرهنگی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی کرد.

 

 

 

منبع:‌ ایکنا

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار