موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
16198
19 بهمن 1395
هزار کودک آزاری در خراسان رضوی

به گزارش کودک پرس، مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی در حاشیه بازدید از دفتر نمایندگی این خبرگزاری در خراسان‌رضوی اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال در خراسان رضوی ۱۱۱۱ مورد کودک‌آزاری به پزشکی قانونی خراسان‌رضوی گزارش شده است.   آریا حجازی ادامه داد: البته باید گفت که در مقوله کودک‌آزاری بخش زیادی از آن پنهان مانده چراکه اکثر […]

به گزارش کودک پرس، مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی در حاشیه بازدید از دفتر نمایندگی این خبرگزاری در خراسان‌رضوی اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال در خراسان رضوی ۱۱۱۱ مورد کودک‌آزاری به پزشکی قانونی خراسان‌رضوی گزارش شده است.

 

آریا حجازی ادامه داد: البته باید گفت که در مقوله کودک‌آزاری بخش زیادی از آن پنهان مانده چراکه اکثر این تعداد توسط همسایه‌ها و یا بهزیستی گزارش شده‌اند و باید برای بهبود وضعیت اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

 

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌رضوی با اشاره به بالابودن تعداد مراجعات به پزشکی قانونی در اثر نزاع خاطرنشان کرد: سالانه در حدود ۴۰ هزار مراجعه به پزشکی قانونی خراسان‌رضوی در اثر نزاع رخ می‌دهد که برای کاهش آن نیاز جدی به فرهنگ‌سازی احساس می‌شود.

 

وی در ارتباط با مشکلاتی که اداره‌کل پزشکی قانونی خراسان‌رضوی با آن‌ها درگیر است، تصریح کرد: توان مالی پائین و محدودیت اعتبارات، کمبود نیروی انسانی و بالابودن حجم مراجعات سبب می‌شود که خطا در اقدامات پزشکی قانونی بالا برود.

 

 

منبع: مشهد پیام

 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین