موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش و تحصیل/کودک پلاس
161163
۳۰ خرداد ۱۳۹۷

طرح «انتخاب بهترین‌ها» ویژه دانش‌آموزان دختر دوره متوسطه اول کلید خورد

طرح «انتخاب بهترین‌ها» ویژه دانش‌آموزان دختر دوره متوسطه اول با هدف انتخاب دانش‌آموزان برای شکل‌گیری یک جمع مومنانه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کلید خورد.

به گزارش کودک پرس ، طرح «انتخاب بهترین‌ها» ویژه دختران متوسطه اول سراسر کشور با هدف انتخاب دانش‌آموزان برای شکل‌گیری یک جمع مؤمنانه با اخوت در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان کلید خورد.

یکی از مهم‌ترین و تعیین کننده ترین مرحله از مراحل نیروسازی در تشکل، “کشف و شناسایی” است زیرا دانش‌آموزی که خود معیارهای اولیه را داراست در کمترین زمان و با بیشترین بازدهی مراحل رشد و ارتقا را طی نموده و در مرحله به‌کارگیری بیشترین بازده را در جریان سازی خواهد داشت.

در این میان ” زبده یابی” اولین پله خواهد بود و از آنجایی که اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نقش مصحح و مکمل را در فضای تربیتی دختر نوجوان برای خود تعریف کرده، بایسته است ساز و کاری طراحی نماید و براساس آن دخترانی را با خصوصیات برجسته از فضای مدرسه کشف کرده و برای ایشان به عنوان اعضای اصلی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی سرمایه گذاری نماید.

 

از این رو طرح “انتخاب بهترین ها” با بهره گیری از اثرگذاری دوستی‌ها و انگیزه بخشی، جایگاه شخصیتی دختران را در وجودشان بارور ساخته و با تأمین الگوی مناسب، ادامه مسیر را برایشان هموار می سازد.

جهت انجام فرآیند انتخاب بهترین ها و دستیابی به دانش‌آموزان مستعد، علاقه‌مند و برخوردار از ویژگی‌ها و شاخصه‌های لازم جهت عهده‌دار شدن مسئولیت در انجمن اسلامی مدرسه، مرحله ابتدایی ،کشف و شناسایی خواهد بود؛ این مرحله شامل دریافت لیست دانش‌آموزان زبده از اولیای مدارس ، مسئولین گروه های فعال در مدارس، برگزاری جلسات توجیهی (دانش‌آموزان و مادران) و تکمیل فرم های مکتوب ، معدل گیری از نمرات فرم های مکتوب ، دعوت از دانش آموزان منتخب جهت  انجام گفتگوی شفاهی ، معدل گیری نهایی و معرفی منتخبین خواهد بود.

 

لازم به ذکر است پس از این مرحله و در بخش آموزش و توانمندسازی منتخبین ، برنامه‌های تابستانه با شرکت منتخبین در خیمه‌های معرفت برگزار خواهند شد.

 

 

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار