مادر روانی کودک 5 ماهه‌اش را آتش زد

پزشکی قانونی اعلام کرده، زنی که متهم به قتل فجیع دختر 5 ماهه خود در شیراز است، به جنون شدید پس از بارداری مبتلاست.

به گزارش کودک پرس، پزشکی قانونی استان فارس نظریه قطعی خود در مورد پرونده مادری که متهم به آتش زدن کودک ۵ ماهه خود در گهواره است را اعلام کرد.
پزشکی قانونی استان فارس اعلام کرد زنی که متهم به قتل فجیع دختر ۵ ماهه خود در شیراز است به اختلال روانی شدید مبتلاست. با اعلام نظریه قطعی پزشکی قانونی استان فارس به دادسرای جنایی شیراز به دستور بازپرس پرونده این زن به مدت دو ماه دیگردر بیمارستان اعصاب و روان بستری می شود.

پزشکی قانونی همچنین اعلام کرده این زن به جنون شدید پس از بارداری مبتلاست.

شرح ماجرا

چهارشنبه ۸ دی، مأموران پلیس شیراز در جریان قتل فجیع نوزاد ۵ ماهه در یک مجتمع مسکونی قرار گرفتند.

پس از اعزام تیم تحقیق مشخص شد نوزاد بر اثر سوختگی شدید جان باخته و مادر ۳۴ ساله نیز بر بالینش است.با گزارش حادثه به افشین محمدی دره شوری بازپرس شعبه ۱۰ دادسرای جنایی شیراز، مادر جوان به عنوان مظنون اصلی بازداشت شد و ازسوی پلیس آگاهی شیراز تحت بازجویی قرارگرفت.

ازسوی دیگر با انتقال جسد نوزاد به پزشکی قانونی، علت مرگ او سوختگی شدید اعلام شد و فرضیه قتل قوت گرفت.

مادر این نوزاد در ابتدا مدعی شد که سارقی نقابدار وارد منزل شده و قصد قتل هر دو را داشته اما فقط توانسته نقشه قتل نوزاد را اجرایی کند.

همین ادعاهای ضد و نقیض کافی بود که تمام اتهامات به سوی این مادر که گویی از قبل نیز سابقه بیماری روانی داشته نشانه گرفته شود. بار دیگر از او سئوال پرسیده شد و این بار بدون هیچ مقاومتی پرده از راز یک جنایت دلخراش برداشت و مدعی شد که مینای ۵ ماهه را خودش آتش زده است.

در تحقیقات فاش شد این زن دچار جنون پس از زایمان است از این رو به پزشکی قانونی معرفی شد. کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینه اعلام کردند این زن در دوران بارداری دچار افسردگی شده و تحت درمان بوده و روز حادثه دچار جنون شده و در یک لحظه کنترل خود را از دست می دهد و در نهایت نفت بر روی گهواره کودک ریخته و او را آتش می زند.

این زن نوزاد خود را فرزند شیطان می دانسته هم اکنون از کاری که انجام داده راضی است. بر اساس ادعاهای همسر وی نامبرده مدام مدعی بوده که کسی در گوشش نجوا می کند که همسر و فرزندش کشته می شوند.

 

منبع: عصر ایران