وارد حوزه پیام رسان‌ها نمی‌شویم

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین با توجه به اخبار منتشر شده درباره عقد قرارداد با شرکت روسی دیالوگ گفت: این شرکت هیچ قصدی برای ارائه پیام‌رسان ندارد و در زمینه کودک و نوجوان فعالیت می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، در هفته‌های گذشته خبری مبنی بر عقد قرارداد یک شرکت ایرانی با یک شرکت روسی به نام دیالوگ منتشر شد. نام طرف ایرانی شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین بود و در خبرها آمد که این شرکت بنا دارد با توجه به این قرارداد پیام رسان دیالوگ را به ایران بیاورد و آن را جایگزین تلگرام کند؛ امین کلاهدوزان مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین درباره قرارداد این شرکت با دیالوگ گفت: شرکت دیالوگ یک شرکت روسی است که بخشی از سهام آن نیز متعلق به ازبربانک است. این شرکت یک پلتفرم بسیار بزرگ و قوی دارد که فقط یکی از امکانات آن راه اندازی پیام رسان است.

وی در خصوص این همکاری ادامه داد: قرارداد ما با دیالوگ، قرارداد جدیدی نیست و این خدمات در کشورهای دیگری هم ارائه شده است. دیالوگ قبلا هم به صورت سفارشی، برای چند موسسه بزرگ، سرویس های پکیج اداری و سازمانی طراحی و ارائه کرده است.

کلاهدوزان با تأکید بر فعالیت این شرکت با هدف مخاطبی کودک و نوجوان گفت: شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین اپراتور اکوسیستم کودک و نوجوان است. از این رو احتیاج به پلتفرمی قوی و قابل اعتماد داشت که قابلیت بومی سازی و انتقال تکنولوژی نیز داشته باشد. بنابراین به بررسی گزینه های مختلف پرداخت و در نهایت تصمیم به همکاری با دیالوگ‌گرفت و با آن به تفاهم رسید.

 

وی درباره مفاد این تفاهم نامه نیز اشاره کرد: در چارچوب این تفاهم، شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین از پلت فرم دیالوگ برای سرویس های متنوع خود استفاده خواهد کرد. به عنوان مثال یکی از امکانات این پلتفرم، پشتیبانی همزمان بدون نقص از تعداد زیادی کاربر است، که در سرویس‌هایی مانند رای گیری یا امتیاز دهی و نظرسنجی کاربرد دارد.

کلاهدوزان از سرویس اخیر این شرکت برای جام جهانی فوتبال خبر داد و گفت : اخیرا شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین از یک سرویس جدید خود برای جام جهانی رونمایی کرده است که در محیط آن، کاربران می‌توانند وقایع پنج دقیقه آینده یک مسابقه زنده را پیش بینی کرده و امتیاز جمع کنند. این شرکت در صدد است تا در آینده سرویس‌های بیشتری نیز ارائه دهد.

 

وی همچنین ادامه داد: هرچند پیام‌رسان دیالوگ، از نظر فنی، امکانات ویژه و بسیار خوبی دارد، اما هوشمند امین قصدی برای رقابت و یا جایگزینی آن با تلگرام نداشته است. پیام رسان دیالوگ به عنوان یک محصول مستقل از هوشمند امین در فروشگاه‌های بین المللی از سال‌ها قبل در گوگل و اپل موجود است.

 

 

 

منبع: ایلنا