رفتار محبت آمیز با همسر و تربیت فرزندان

چهارمین آیین اختتامیه کارگاه های آموزشی خانواده شهرداری محمدیه، یکشنبه شب با حضور حجت الاسلام دهنوی در سالن ورزشی پوریای ولی ناحیه شهری مهرگان برگزار شد.

به گزارش کودک پرس، کارشناس امور خانواده گفت: رابطه صمیمانه و محبت آمیز والدین با یکدیگر و رعایت رفتارهای محبت آمیز با همسر نقش مهمی در تربیت اصولی فرزندان دارد.
چهارمین آیین اختتامیه کارگاه های آموزشی خانواده شهرداری محمدیه درنیمه دوم امسال یکشنبه شب با حضور حجت الاسلام دهنوی کارشناس خانواده، نصری معاون فرماندارالبرز، سرهنگ حیدری فرماندهی سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز، موسوی موینی امام جمعه، بخشدار و اعضای شورای شهر محمدیه و جمعی از شهروندان در سالن ورزشی پوریای ولی ناحیه شهری مهرگان برگزار شد.

حجت الاسلام حسین دهنوی کارشناس امور خانواده و جوانان در  این مراسم گفت: کانون گرم خانواده  مهمترین عامل برای تربیت صحیح خانواده و فرزندان و همچنین پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
وی به اهمیت تامین آسایش خانواده و کسب مهارت در تربیت فرزندان اشاره کرد و افزود: برای رسیدن به آرامش در خانه و هم کلامی زن و مرد باید تلاش کنیم زیرا این کار در رفتارهای فرزندان مشاهده می شود و اگر والدین به یکدیگر توجه و محبت کنند فرزندان هم از آن الگو برداری خواهند کرد و اگر خدایی ناکرده پرخاشگری در خانه دیده شود تاثیر بدی در فرزندان خواهد داشت.

دهنوی تصریح کرد: مردان باید بیشتر به همسران خود توجه و ابراز محبت و علاقه کنند زیرا این ارتباط صحیح کلامی و عاطفی باعث تقویت بنیان خانواده می شود.

دهنوی یکی از عوامل طلاق‌ و ایجاد حقد و کینه‌ را بی تفاوتی و بی‌وفایی مردان به همسرانشان عنوان کرد و افزود: عاملی که موجب نزول رحمت خداوندی می شود، حسن خلق و خوش اخلاقی است و به فرموده پیامبراکرم (ص) اگر زن و مرد نگاه محبت آمیز به هم داشته باشند، خداوند به دیده رحمت به آنان نگاه می‌کند.

وی بیان کرد: نباید اجازه دهیم در میان زن و شوهر به واسطه یک اختلاف جزئی درگیری لفظی و یا بی محبتی ریشه بدواند و حقد و کینه جایگزین محبت شود زیرا تداوم این کار به بروز اختلافات بیشتر منجر شده و اسیب رسان است.
دهنوی تصریح کرد: تقویت بنیان خانواده ضمن کمک به سلامت جامعه از بروز آسیب های اجتماعی به نحو چشمگیری جلوگیری می کند.

 

منبع: نی نی بان