فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان

در طول 9 ماه گذشته، یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۶۳۷ کودک و نوجوان از فعالیت های کانون استان همدان بهره مند شدند.

به گزارش کودک پرس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان گفت: در طول ۹ ماه گذشته، ۵۵۵ هزار و ۹۰۳ دفعه فعالیت انجام شده است که یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۶۳۷ نفر از این برنامه‌ها و فعالیت‌ها بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه طرح کانون مدرسه در ۹۰ مدرسه و ۳۵۰ کلاس درس در سال جاری برگزار شده است، افزود: این طرح براساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مربیان مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری به منظور درونی‌کردن مفاهیم درسی و ترویج کتاب‌خوانی اجرا شده است.

جوادی از عضویت ۴۷ هزار نفر در مراکز کانون استان همدان خبرداد و تصریح کرد: اعضای کانون پرورش فکری از ۲۴ عنوان فعالیت در حوزه های قصه گویی، شعرخوانی، کاردستی، معرفی شخصیت ها، نشست های تخصصی و ۹ عنوان برنامه نقاشی، خوشنویسی و انیمیشن بهره مند می شوند.

محمدرضا جوادی خاطرنشان کرد: همچنین راه‌اندازی مرکز فراگیر استان طی سال جاری از جمله اقدامات مهم کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان بوده است.

جوادی بیان داشت: کانون پرورش فکری دارای سینما کانون است که به اکران فیلم های حوزه کودک و نوجوان می پردازد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ هزار نفر از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه اول و دوم به تماشای فیلم پرداختند.

وی برگزاری جشنواره پویانمایی را یکی دیگر از برنامه‌های شاخص کانون پرورش فکری عنوان کرد و افزود: برگزاری جشن انقلاب در تمام شهرستان‌ها، برگزاری تئاتر آئین‌های بومی، محلی از دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری در ایام دهه فجر است که کودکان و نوجوانان می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان