100 آدم برفی در جشنواره آدم برفی سنندج

در جشنواره آدم برفی که عصر روز یکشنبه در پارک کودک سنندج برگزار شد بیش از 100 آدم برفی در طرح ها وشکل های مختلفی توسط شهروندان ساخته شد.

به گزارش کودک پرس، سرکوت نجفی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: خوشبختانه بارش برف در دو روز اخیر موجی از خوشحالی و شعف را دربین شهروندان بوجود آورده بود.
وی با بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در راستای اجرای برنامه های فرهنگی اقدام به برگزاری جشنواره آدم برفی کرده، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شور و نشاط در بین کودکان و نوجوانان و همچین ایجاد فضای نشاط بخش برای خانوادهها که برای ساعتی در کنار هم به شادی بپردازند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج افزود: جشنواره آدم برفی از ساعت ۱۵ امروز در پارک کودک آغاز شد و خانواده های حاضر در این مراسم اقدام به ساخت آدم برفی کردند.
وی از ساخت بیش از ۱۰۰ آدم برفی در این جشنواره خبر داد و گفت: ساخت نمای ساختمان پلاسکو با برف یکی از آدم برفهای این جشنواره بود که با هدف ابراز همدردی با حادثه دیدگان این ساختمان توسط یکی از شرکت کنندگان ساخته شد.
نجفی ادامه داد: ساخت آدم برفی شمع به یاد جان باختن آتش نشانان حادثه پلاسکو، آدم برفی با لباس کردی و همچین آدم برفی انواع حیوانات و اشیا از دیگر طرحهای آدم برفی این جشنواره بود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از شرکت چشمگیر شهروندان در جشنواره آدم برفی تقدیر و تشکر کرد و افزود: حضور پرشور مردم در برنامههای فرهنگی ما را بر اجرای بیشتر برنامه تفریحی، فرهنگی و ورزشی ترغیب می کند.
در پایان این جشنواره و بر اساس ارزیابی طرحهای ساخته شده با حضور اعضای شورای شهر به ده آدم برفی برتر هدایای به رسم یاد بود اهدا گردید.

 

منبع: نوای آبیدر